Co na zaskórniki - 7 kosmetyków, które oczyszczą twoją skórę. Są niezawodne!

Zaskórniki to nieestetyczne kropki, które psują wygląd twarzy. Wiele z nas się z nimi zmaga. Nie wiesz, jak się ich pozbyć? Zainwestuj w dobre kosmetyki, które działają cuda!

Zaskórniki to inaczej mówiąc wągry, które niestety są zmorą większości kobiet. Pojawiają się na nosie, brodzie i czole. Wyglądają nieestetycznie i dosyć trudno się ich pozbyć. Mają dwie postaci - zaskórniki otwarte (białe kropki) i zaskórniki zamknięte (ciemne, często czarne kropki na nosie lub czole). Ich przyczyną jest zablokowanie się skórnych gruczołów łojowych, nadmierne rogowacenie się skóry lub nadpotliwość. Do ich pojawienia może przyczynić się także nieprawidłowa pielęgnacja cery, zmiany hormonalne, zbyt tłusta dieta lub używanie kosmetyków na bazie alkoholu. Jak się pozbyć zaskórników? Zainwestuj w odpowiednie kosmetyki oczyszczające! Dzięki nim nie tylko pozbędziesz się powstałych już zaskórników, ale także ochronisz skórę przed pojawieniem się tych nowych. Pamiętaj, że tylko systematyczna pielęgnacja skóry może cię przed nimi uchronić.

Najlepsze kosmetyki na zaskórniki i wągry  

Kosmetyki na zaskórnikiKosmetyki na zaskórniki / shutterstock

Jeśli zmagasz się z zaskórnikami na twarzy, to koniecznie powinnaś zainwestować w kilka obowiązkowych kosmetyków, które naprawdę mogą ci pomóc. Bez nich twoja pielęgnacja nie ma sensu. Pamiętaj, że przy skórze trądzikowej z wągrami i zaskórnikami, najważniejsze jest oczyszczanie cery, które odblokuje pory i usunie nadmiar sebum. Oczyszczanie powinnaś wykonywać codziennie, ale zwracając uwagę na to, by nie podrażnić skóry. Cera trądzikowa jest bardzo wrażliwa na niektóre substancje zawarte w kosmetykach. Sięgaj więc po te sprawdzone i polecane do tego typu cery. Mamy dla ciebie 7 kosmetyków na zaskórniki, które powinny znaleźć się w twojej kosmetyczce! 

Zobacz duży wybór produktów do pielęgnacji ciała i twarzy na Avanti24.pl!

Peeling na zaskórniki 

Jednym z najważniejszych kosmetyków w pielęgnacji skóry ze skłonnością do zaskórników jest peeling. Najlepiej postawić na drobnoziarnisty, który ma o wiele większą szansę na dotarcie do zanieczyszczonych miejsc i zatkanych porów. Polecanym rodzajem jest również peeling enzymatyczny, który delikatnie oczyszcza i usuwa martwy naskórek. Nie zawiera on peelingujących drobinek. Oczyszczanie odbywa się za pomocą specjalnych składników złuszczających. Jego dodatkową zaletą jest działanie wewnętrzne, gdyż nie tylko oczyszcza, ale też i odżywia cerę. Peeling twarzy wykonuj minimalnie dwa razy w tygodniu. Polecane peelingi na zaskórniki to: Yves Rocher Sebo Pure Vegetal, FlosLek Peeling Gommage z kwasem AHA, Orientana peeling Kali Musli, Tołpa Peeling 3 enzymy, Yoskine Pure peeling enzymatyczny

 

Maski oczyszczające na zaskórniki 

Kolejnym ważnym kosmetykiem na zaskórniki jest maska oczyszczająca. Sięgaj szczególnie po maski z glinki lub węglowe, które doskonale odświeżają cerę, niwelują niedoskonałości i wszelkie zanieczyszczenia. Świetne będą również wszelkie maseczki z kwasami, które zapewnią podwójne działanie - złuszczanie plus oczyszczenie. Maski stosuj dwa lub trzy razy w tygodniu. Nakładaj je na noc. Polecane maski na zaskórnikiGlamGlow YouthMud Glow, Miya maska z kwasem azelainowym, Tołpa Maska Czarny Detoks do twarzy, Bandi Sebo Care.

 

Tonik do twarzy 

Tonik to niedoceniany kosmetyk, który powinien obowiązkowo pojawić się w kosmetyczce każdej kobiety walczącej z zaskórnikami. Przyczyną ich pojawiania się może być również złe pH skóry, które jest ważne dla prawidłowego funkcjonowania i ochrony przed bakteriami. Tonik pomoże wyrównać pH i ukoi podrażnioną cerę. Toniku używaj zaraz po zmyciu makijażu. Zdecyduj się jednak na produkt niezawierający alkoholu, aby nie wysuszyć cery. Nasącz nim wacik kosmetyczny i delikatnie przetrzyj twarz. Następnie odczekaj kilka chwil aż wsiąknie. Dopiero potem przystąp do dalszej pielęgnacji skóry. Polecane toniki do twarzy to: AA Japan Rituals (tonik w mgiełce, łatwy do aplikacji, tonizuje, nawilża i łagodzi), Apis Acne Stop oczyszczając tonik z zieloną herbatą, Iwostin Purritin, Vichy Normaderm Puryfing Lotion

 

Płyn micelarny zamiast mleczka 

Jeśli używasz mleczka do demakijażu, natychmiast przestań! Może ono dodatkowo zapchać gruczoły łojowe i powodować pojawienie się nowych wyprysków. Koniecznie przerzuć się na płyn micelarny, który jest lżejszy i równie dobrze radzi sobie z oczyszczaniem skóry. Stawiaj na produkt bogate w ekstrakty roślinne i naturalne olejki. Upewnij się też, że w składzie nie ma alkoholu. Płyn micelarny daje ukojenie, nawilża i doskonale odżywia skórę problematyczną. Poza tym radzi sobie doskonale nawet z wodoodpornymi kosmetykami do makijażuPolecane płyny micelarne to: AA Japan Rituals Micelarna Woda Ryżowa, La Roche-Posay Effaclar, Pharmaceris T Sebo-Almond-Claris, Bioderma Sebium h20. 

 

Kwas na twarz 

Co jeszcze na zaskórniki? Jeśli nie jesteś przekonana do toniku, możesz sięgnąć po kwas na twarz. To całkiem nowy sposób pielęgnacji twarzy, który pokochały gwiazdy i wizażystki. Kwasy na twarz doskonale oczyszczają i złuszczają cerę. Działają również antybakteryjnie. Jednak trzeba uważać z częstotliwością ich używania, gdyż mogą wysuszyć. Kwas stosuj maksymalnie dwa razy w tygodniu. Polecane produkty to: Bielenda Anti-Acne kwas, Farmona Kwas Glikolowy Acid Tech, GlamGlow Super Tonik. 

 

Kosmetyki z witaminą B3 

Aby zniwelować zaskórniki i zmniejszyć ryzyko ich powracania musisz zainwestować w kosmetyki bogate w witaminę B3. Udowodniono naukowo, że ta witamina doskonale poprawia kondycję cery i wspomaga walkę z trądzikiem i wypryskami. Zmniejsza ilość produkowanego sebum i odblokowuje pory. Dodatkowo pomaga spowolnić starzenie się skóry, czyli same dobre korzyści. Polecane kosmetyki do twarzy z witaminą B3: Embryolisse Lait Krem Odżywczo-nawilżający, SVR Sebiaclear Hydra, The Ordinary Marine Hyaluronics Serum. 

 

Plastry na zaskórniki na nosie 

Ratunkiem na zaskórniki są także popularne plasterki. Są idealne na zaskórniki na nosie. Przykleja je się na nos albo na nos i kawałek czoła. Zazwyczaj zawierają w sobie węgiel, glinki oraz ekstrakty roślinne jak wyciąg z zielonej herbaty, alg morskich i kwasów. To szybki i całkiem skuteczny sposób na tymczasowe pozbycie się zaskórników. Sprawdzi się najlepiej, jeśli musisz awaryjnie pozbyć się niedoskonałości przed imprezą czy ważnym wyjściem. Polecane plasterki to: Bielenda Carbo Detox, Pilaten Octopus, Holika Holika Pig Clear.

 

Jak się pozbyć zaskórników - inne sposoby 

Jeśli używać odpowiednich kosmetyków, ale nadal nie widzisz rezultatu, koniecznie sięgnij po profesjonalne zabiegi kosmetyczne. Najpopularniejszym z nich jest mikrodermabrazja, czyli mechaniczny peeling wykonywany za pomocą specjalnej głowicy. Salony kosmetyczne oferują również inne rodzaje peelingów jak chemiczny czy kawitacyjny. Mogą się okazać jedynym sposobem na walkę za zaskórnikami. Jeżeli wciąż zastanawiasz się, co na zaskórniki, to może pomoże ci wizyta u profesjonalnej kosmetyczki. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA