Uroda 2020: Maseczka ze spiruliny - jak działa i jak ją wykonać. Hit pielęgnacji skóry!

Spirulina ma zastosowanie nie tylko w diecie, ale także i w kosmetyce. Maseczka ze spiruliny okazuje się być bardzo przydatnym krokiem w pielęgnacji twarzy. Jak ją wykonać w domu? Sprawdź!

Spirulina to inaczej mówiąc zielone algi morskie z gatunku sinic. Występuje w Afryce i w Meksyku. Zawiera w sobie szereg witamin jak A, C, D, E i K oraz szereg minerałów i przydatnych organizmowi związków - beta karoten, żelazo, cynk, kwas foliowy i aż około 70% biała! Właśnie dlatego została uznana za tak zwany "super food", a jej spożywanie przynosi wiele pozytywnych skutków. Spirulinę cenią wegetarianie, ale także i osoby lubiące się zdrowo odżywiać. Dostać ją możemy tylko w sproszkowanej wersji lub w pastylkach. Od jakiegoś czasu stosuje się ją także w kosmetologii. Hitem w pielęgnacji twarzy jest obecnie maseczka ze spiruliny. Jak działa i czy warto się na nią zdecydować? 

Spriulina w proszkuSpriulina w proszku / shutterstock

Maseczka ze spiruliny - efekty 

Spirulina, jak większość alg morskich, działa na skórę oczyszczająco. Dzięki niej odtykają się pory. Skóra zostaje pozbawiona wszelkich bakterii i zanieczyszczeń. Oprócz tego, z racji zawartości dużej ilości białka i cennych minerałów, wpływa także na spowolnienie starzenia się cery. W walce ze zmarszczkami pomaga również obecność chlorofilu, który znacznie poprawia kondycję cery, czyniąc ją odporniejszą, bardziej elastyczną i miększą. Ponadto doskonale radzi sobie również z odkażeniem skóry oraz walką z wypryskami i trądzikiem. Sprawia, że skóra staje się dogłębnie oczyszczona i zdrowsza. Maseczka ze spiruliny na twarz pomoże również wyrównać koloryt skóry oraz rozjaśni wszelkie przebarwienia. Dzięki niej cera stanie się promienna i wyraźnie zadbana. Dodatkowo poprawia również krążenie oraz lekko napina skórę. Maseczka spirulina polecana jest więc dla skóry zmęczonej, zniszczonej oraz dojrzałej. Będzie także dobrym wyborem dla osób zmagających się z przebarwieniami. 

Maseczka na twarz ze spiruliny - jak ją zrobić

Jeśli chcesz wykonać samodzielnie maseczkę ze spiruliny, masz do wyboru kilka przepisów. My przygotowaliśmy dla ciebie dwa najskuteczniejsze i najbardziej popularne:

  • maska spirulina plus woda

To najprostsza do wykonania maska ze spiruliną. Wystarczy, że zmieszasz łyżkę spiruliny z pięcioma łyżeczkami wody. Gotowe! Taka maseczka oprze swoje działanie przede wszystkim na właściwościach spiruliny. Oczyści i napnie skórę!

  • spirulina, cytryna, miód i jogurt

Potrzebujesz 2 łyżeczki jogurtu naturalnego, połowę łyżeczki miodu, łyżeczkę sproszkowanej spiruliny oraz kilka kropel cytryny. Wymieszaj wszystkie składniki. Taka maseczka połączy działanie spiruliny z nawilżeniem, jakie daje miód oraz jogurt. Cytryna dodatkowo wzmocni działanie wszystkich składników oraz stonizuje skórę. Maseczkę spirulinową nakładaj na maksymalnie 15 minut i zmywaj letnią wodą. 

Maseczka ze spiruliny - jak stosowaćMaseczka ze spiruliny - jak stosować / shutterstock

Maseczki ze spiruliny - jak stosować 

Aby kuracja maseczką ze spiruliny przyniosła oczekiwany efekt, musisz pamiętać o kilku zasadach. Jeśli decydujesz się wypróbować algi na twarz po raz pierwszy, nałóż maseczkę na maksymalnie 10 minut i obserwuj, jak zachowuje się twoja skóra. Być może jest zbyt wrażliwa na głębokie oczyszczanie. Jeśli po paru minutach poczujesz pieczenie, koniecznie zmyj maskę letnią wodą. Niestety oznaczać to będzie, że tego typu kosmetyk nie jest dla ciebie. Dopiero za drugim razem, o ile twoja skóra toleruje algi, wydłuż trzymanie maseczki do 15 minut. Maskę spirulinową stosuj maksymalnie trzy razy w tygodniu. Po zmyciu maski z twarzy zastosuj swój ulubiony krem, który nieco złagodzi możliwe do wystąpienia uczucie pieczenia i napięcia skóry. Pamiętaj również, aby robić maseczkę na noc albo w trakcie dnia, kiedy nie planujesz wykonać makijażu. Skóra po maseczce algowej zazwyczaj jest przez jakiś czas bardziej wrażliwa, dlatego lepiej nie nakładać na nią kolorowych kosmetyków

Jaka spirulina do maseczki na twarz? 

Maseczka ze spiruliny będzie działać tylko, jeśli do jej wykonania wykorzystać odpowiedni rodzaj alg. Celuj w najczystszą spirulinę, pozbawioną wszelkich chemicznych dodatków. Chemiczne składniki mogą podrażnić skórę. Oprócz tego pamiętaj, że spriulina może być albo głównym składnikiem maseczki albo stanowić tylko dodatek. Im więcej spiruliny dodasz, tym oczyszczenie i napięcie skóry będzie bardziej odczuwalne. Wybór zależy więc od ciebie! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.