Idealny makijaż dla cery trądzikowej - jak go wykonać

Masz cerę trądzikową i nie wiesz jak się malować? Podpowiadamy...

Borykasz się z cerą problemową? Niestety my też znamy ten ból, dlatego też przygotowałyśmy dla was kilka rad, jak się malować, żeby zakryć niechciane niedoskonałości.

Prawidłowe mycie rąk przed nakładaniem to podstawa, nigdy nie nakładaj podkładu na twarz brudnymi rękoma, pamiętaj, że na nich znajduje się bardzo dużo zarazków. Pamiętaj również o szczegółowej dezynfekcji pędzli do makijażu i gąbeczek, długo nie myte przenoszą wiele baterii i zarazków. Używaj do tego specjalnego szamponu albo zwykłego szarego mydła. Wybierz antybakteryjny podkład do twarzy, zapewni Ci on komfort i nie podrażni skóry. Koniecznie używaj pudru matującego. Skóra trądzikowa wydziela wiele sebum i po jakimś czasie zaczyna się świecić. Idealnym ratunkiem będzie puder matujący, bądź ciesząca się coraz większym zainteresowaniem skrobia ziemniaczana.

Pamiętaj, nie trzyj mocno cery przy zmywaniu makijażu, do mycia twarzy używaj tylko naturalnego mydła i pamiętaj o prawidłowym nawilżeniu.

Przy wyborze podkładu, kieruj się informacją na plakietce, do jakiego typu cery jest on przystosowany, nigdy nie wybieraj pochopnie. My na własnej skórze przekonałyśmy się, że nie jest to dobry sposób.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.