Makijaż w stylu vintage - czego potrzebujesz, by go wykonać?

Sprawdź, jak wykonać makijaż nawiązujący do stylistyki lat 50-tych i 60-tych poprzedniego wieku!

Klasyczny makijaż nawiązujący stylistyką do vintage czy retro to idealna propozycja, która podkreśli urodę każdej kobiety . Makijaż vintage jest uniwersalny i zmysłowy, a jednocześnie w różnych odsłonach nadaje się zarówno na co dzień, jak i jako makijaż wieczorowy.

Kluczowym elementem makijażu vintage jest mocne podkreślenie ust . W tym celu sięgnij po czerwoną lub oranżową szminkę. Aby przedłużyć trwałość szminki na ustach, nałóż ją specjalnym pędzelkiem do makijażu ust. Przydać się może też konturówka do ust, którą możesz wykonać obrys kształtu warg lub wypełnić je w całości. To także wpłynie pozytywnie na trwałość koloru na ustach.

Drugim mocnym i ważnym elementem makijażu w stylu vintage jest idealnie wykonana kreska eyelinerem . Dzięki temu powinnaś być w stanie nadać oku kształt tzw. "kociego oka ". Umiejętność wykonania doskonałej kreski eyelinerem przyda się niemal w każdym rodzaju makijażu, dlatego warto poćwiczyć aż osiągniemy zadowalający efekt. Aby osiągnąć najlepszy efekt, warto też przykleić kępki sztucznych rzęs . Jednak to rozwiązanie raczej na ważniejsze wyjścia niż na co dzień.

Makijaż w stylu vintage stawia przede wszystkim na jasne odcienie na powiekach, delikatnie podkreślone kości policzkowe i gładką, matową cerę. Nie zapomnij o tym wybierając idealną paletę do makijażu w stylu vintage.

Więcej o: