Jak pielęgnować skórę z problemami? Porady

Skóra trądzikowa, atopowa, mieszana - zobacz jak łagodzić dolegliwości i pielęgnować problematyczną cerę.

Jak pielęgnować skórę trądzikową?

Trądzik jest problemem nie tylko nastolatków i jak każda choroba powinna być pod kontrolą lekarza. Jednak w leczeniu ma duze znaczenie takze codzienna pielęgnacja. Aby uniknąć rozwijania się trądziku na skórze, warto wybierać kosmetyki z adnotacją "niekomedogenne", to znaczy, że nie powodują powstawania zmian trądzikowych. Unikaj kremów do cery suchej oraz perfumowanych. Do codziennej pielęgnacji dobrze sprawdzają się kosmetyki w formie żelu lub pianki , ważne jest aby były to delikatne środki, które dodatkowo nie podrażnią cery. W kosmetykach do cery trądzikowej powinny pojawić się ekstrakty z rumianku, szałwii, nagietka, rozmarynu, kory dębu, oczaru wirginijskiego lub brzozy.

Skóra atopowa - jak złagodzić dolegliwości?

Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest chorobą dziedziczną, która dotyka co piątą osobę w naszym kraju. Suchość i swędzenie to najczęstsze dolegliwości, z którymi muszą się zmagać osoby z tym rodzajem cery. Na swędzenie dobrze działa chłód, dlatego warto unikać przepocenia i przegrzania. Latem warto sięgnąć po np. wodę w aerozolu . Szybkie przesuszanie się tego rodzaju skóry pozwolą złagodzić kosmetyki nawilżające, które wiążą cząsteczki wody w skórze. Kosmetyki o takich właściwościach mogą mieć tłustą konsystencję . W skład takich kosmetyków powinny wchodzić: kwasy tłuszczowe, oleje roślinne, wosk, a także skwalen.

Jak pielęgnować skórę mieszaną?

Skóra mieszana jest najczęściej występującym rodzajem cery w naszym kraju. Zdawać by się mogło, że każda partia - strefa T, policzki, okolice oczu - potrzebuje innej pielęgnacji. Podczas pielęgnacji należy pamiętać, że kosmetyki do cery tłustej możemy nakładać tylko na czoło, nos i brodę, ale możemy też z nich zrezygnować. Przede wszystkim należy jednak postawić na nawilżenie całej twarzy . Pamiętaj by kosmetyki nie zawierały alkoholu. Oczywiście najlepszym wyborem będą kosmetyki do cery mieszanej, które ochronią policzki przed wysuszeniem, a jednocześnie zredukują nadmiar sebum.

Partner - materiał

zobacz wybrane produkty

Więcej o: