Elektryzujące się włosy - jak sobie z nimi poradzić

Czy Ty także masz problem w postaci elektryzujących się włosów i nie wiesz, jak sobie z nim poradzić? Jeśli tak, to mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Wystarczy, że przełożysz przez głowę sweter, a po chwili wyglądasz jakby Twoje włosy miały styczność z prądem? Starasz temu jakoś zaradzić, ale nic nie pomaga? Znamy to, dlatego dziś przygotowałyśmy kilka sposobów na poradzenie sobie z elektryzującymi się włosami .

Problem elektryzujących się włosów dotyczy przeważnie kobiet o włosach delikatnych i cienkich, które nie są odporne na nagłe zmiany temperatury. Przechodzenie z ciepła do zimna odbiera włosom ich naturalną wilgotność. Stają się wtedy suche i podczas kontaktu z materiałami zaczynają się elektryzować.

Nawilżenie to podstawa

Elektryzującym się włosom potrzebne jest przede wszystkim odpowiednie nawilżenie. W jakiej formie? Najlepszy do tego będzie olejek z awokado . Wystarczą dwie krople, które lekko wmasujesz we włosy. Olejek odpowiednio je nawilży i lekko obciąży, dzięki temu nie będą fruwać na wszystkie strony. Poza tym używaj też odżywek nawilżających do spłukiwania. Dobrze jeżeli również będą one zawierać olejek z awokado.

Zapobiegnij elektryzowaniu się

Aby problem ten zniknął na zawsze musisz działać też prewencyjnie. Używaj przynajmniej dwa razy w tygodniu nawilżających szamponów, masek i odżywek. Po umyciu włosów zamiast mocnego tarcia ręcznikiem lekko ugniataj nim włosy , aby woda wchłonęła w materiał. Przed suszeniem obowiązkowo nałóż (przynajmniej na same końcówki) trochę olejku.

Do czesania używaj antystatycznej szczotki albo takiej, która posiada naturalne włosie. Te najbardziej nowoczesnej posiadają również cząsteczki keratyny.

Pomocny trik - wstałaś rano, Twoje włosy niemiłosiernie latają na wszystkie strony, a Ty nie masz pod ręką żadnego kosmetyku do stylizacji włosów? Pomoże Ci krem do rąk. Wystarczy ilość odpowiadająca wielkości ziarenka grochu. Krem rozetrzyj w dłoniach, a następnie przeczesz włosy palcami. To powinno przynajmniej na jakiś czas rozwiązać problem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.