Bob - zanim się na nią zdecydujesz, zobacz jak dbać o tę ponadczasową fryzurę

Bob to jedna z najmodniejszych i najbardziej ponadczasowych fryzur. Podpowiadamy, jak pielęgnować fryzurę, która podbiła serca kobiet.

Fryzura na boba to uniwersalna propozycja, która pasuje niemal każdej kobiecie. Wymaga jednak dobrego strzyżenia i odpowiedniej pielęgnacji, aby wyglądała doskonale w każdych warunkach. Bob jest także uniwersalną fryzurą z innego powodu - w łatwy sposób może zostać zmieniona, dzięki czemu można nadać jej zupełnie nowy styl.

Dzisiaj trudno zdefiniować jednoznacznie boba . Możemy wybierać spośród krótkiego boba, boba z grzywką , czy też zdecydować się na fryzurę do ramion . Włosy mogą być cieniowane, układać się warstwami lub mogą być ścięte na prosto. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać oraz która fryzura najlepiej pasuje do naszej twarzy i charakteru .

Jak dbać o fryzurę typu bob?

Dobrze ostrzyżony bob jest stosunkowo prosty w stylizacji . Krótszy bob będzie wymagał jednak częstszych wizyt u fryzjera. Problem w utrzymaniu nienagannego boba mogą mieć też kobiety o mocno kręconych włosach, które niełatwo poddają się stylizacji. Jednak lekko kręcone i falowane boby są także niezwykle modne.

Jeżeli jednak zależy Ci na gładkiej fryzurze, doskonale sprawdzi się suszenie włosów na okrągłej szczotce . Nim większa szczotka, tym łatwiej będzie wyprostować dłuższe włosy. Idealnie gładki bob może wymagać jednak dodatkowych kosmetyków do stylizacji. Przyda się krem termoochronny, dzięki któremu nie uszkodzisz włosów podczas używania prostownicy oraz spray nabłyszczający.

Jeśli masz cienkie włosy wśród kosmetyków pielęgnacyjnych nie powinno zabraknąć tych zwiększających objętość włosów, a włosy susz chłodnym powietrzem. Do romantycznych bobów dobrze sprawdzi się pianka podkreślająca skręt włosów.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.