Stranger Things 4 - kiedy obejrzysz nowy sezon serialu Netflix? Co wiemy o fabule?

Na Stranger Things 4 sezon czeka z niecierpliwością wielu fanów tego jednego z najbardziej lubianych seriali Netflixa. Kiedy można spodziewać się nowych odcinków? Co czeka nas w kolejnym sezonie? Sprawdź!

Stranger Things to jeden z najlepszych i najchętniej oglądanych seriali na Netflixie. Pierwszy sezon pojawił się na tym serwisie w 2016 roku i od tego czasu ten tytuł nie traci na swojej popularności. Zasługę w tym mają oczywiście twórcy, czyli bracia Duffer, którzy w każdym sezonie utrzymują wysoki poziom i ciągle zaskakują widzów niespodziewanymi wątkami i zwrotami akcji. Do tej pory pojawiły się 3 sezony, a fani tej produkcji z niecierpliwością czekają na Stranger Things sezon 4. 

Stranger Things 4 kiedy premiera?

Miłośnicy Stranger Things powinni być już przyzwyczajeni do długiego czekania na kolejne sezony ich serialu. Na sezon drugi trzeba było czekać 1 rok i 3 miesiące, a na trzeci ponad półtora roku. Fani wiedzą jednak, że warto, bo każdy odcinek to kawał dobrej roboty, ze świetną scenografią i efektami specjalnymi. To właśnie złożoność akcji serialu, zastosowana technika, różnorodna charakteryzacja, sprawiają, że prace nad odcinkami zajmują sporo czasu. Niestety, Stranger Things 4 premiera będzie jeszcze później niż zapowiadano, czyli jednak nie na początku 2021 roku. Jak łatwo się domyśleć, wynika to ze stanu pandemii i koniecznego przerwania prac zdjęciowych, które rozpoczęły się w lutym 2020 roku. Stranger Things 4 data pojawienia się na serwisie Netflix nie jest jeszcze znana, ale mówi się, że może to się stać w drugiej połowie 2021 roku, więc trzeba uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości. Może to być tym bardziej trudne, że sezon 3 zakończył się wieloma niewiadomymi, a miłośnicy serialu Netflix na pewno mają w głowie wiele pytań.

Zobacz - spodnie dresowe w świetnej cenie.Te modele to hit na zimę!

Stranger Things 4: czego można spodziewać się w nowym sezonie? 

Stranger Things 4 zwiastun nie zdradza zbyt wiele, choć widać, że nie będziemy narzekać na brak mrożących krew w żyłach i wgniatających w fotel akcji. Klimat tych przykładowych scen jest mroczny, niczym z horroru i tak właśnie zapowiadają 4 sezon zarówno twórcy jak i niektórzy aktorzy serialu. Nie ukrywają, że nowe odcinki będą mroczniejsze od poprzednich. W sezonie 4 Stranger Things rozwikła się też zagadka co dalej z Jimem Hopperem, który na końcu sezonu trzeciego stoczył walkę. Nie mamy jasnej odpowiedzi co się stało, ale odtwórca tej roli David Harbour zapowiada, że w nowych odcinkach czeka nas kontynuacja 3 tematów z 2 sezonu i dużo informacji o przeszłości tego bohatera. Wątek, który też pojawił się na końcu 3 sezonu to wyprowadzka Joyce Byers (w tej roli Winona Ryder) i jej dzieci z Hawkins, miasta w którym do tej pory działa się akcja. Gdzie się przeprowadzili i jak tam potoczą się ich losy? Co można powiedzieć jeszcze o 4 sezonie? Jeśli twórcy zachowają dotychczasową formułę to prawdopodobnie akcja będzie dziać się w 1986 r. 

Zobacz też: Netflix 2020 - najlepsze seriale na wakacje, które umilą ci urlop!

Nowy sezon Stranger Things 

Kolejny sezon może budzić też pytania czy wszystkich bohaterów zobaczymy w nowych odcinkach. Obsada Stranger Things 4 nie zmieni się znacząco, a na ekranach pojawią się właściwie wszyscy główni bohaterowie, czyli m.in. Jedenastka (Mille Bobbie Brown), Joyce Byers (Winona Ryder), Jim Hopper (David Harbour), Mike Wheeler (Finn Wolfhard), Dustin Henderson (Gaten Matarazzo) i inni. Największą zmianą jest zniknięcie Billy'ego Hargrove (granego przez Darce Montgomery), który został uśmiercony. Był postacią raczej drugoplanową, ale dość ciekawą i wprowadzającą większą różnorodność, więc niektórym może go brakować. Zastanawiasz się ile odcinków będzie mieć Stranger Things 4 sezon? Twórcy nie zerwali mocno z konwencją i prawdopodobnie będzie ich 9, tak samo jak w przypadku sezonu 2, a o jeden odcinek mniej niż w sezonach 1 i 3. Nie jest to jednak informacja jeszcze na 100% pewna. Nie wiadomo też czy będzie jeszcze sezon 5, czy 4 będzie ostatnim.

Więcej - spodnie dresowe idealne na wieczór filmowy!

Zobacz też: Netflix - seriale sensacyjne. Co warto obejrzeć?