Toner do włosów - co to jest i czy warto go używać. Sprawdzamy!

Toner do włosów to jeden ze sposobów na ożywienie i wzmocnienie koloru włosów. Dla kogo będzie dobrym wyborem i czy warto się na niego zdecydować? Sprawdzamy!

Co to jest toner do włosów? 

Toner na włosy to nic innego jak bardzo delikatna farba do włosów, która zawiera małą ilość amoniaku lub nie zawiera go wcale. Tego typu farba bardzo subtelnie zmienia kolor włosów, a właściwie poprawia jego wygląd. Tonery do włosów są krótkotrwałe i zazwyczaj zmywają się z włosów po około ośmiu myciach. Dzieje się tak, gdyż toner nie wnika mocno w pasma włosów. Wsiąka tylko w ich powierzchnię. Z racji braku amoniaku jest całkowicie bezpieczny i nie niszczy struktury włosa. Daje on wiele możliwości koloryzacyjnych. Dzięki niemu poprawisz swój naturalny lub farbowany kolor albo wypróbujesz całkiem nowy. 

Toner na włosy - zalety i dla kogo 

Tonery do włosów są świetnym  wyborem dla kobiet, które chcą, aby ich kolor włosów stał się bardziej wyrazisty. Kobiety, które narzekają na matowy lub wyblaknięty kolor farbowanych włosów również mogą się na niego zdecydować. Będzie również doskonałą opcją dla kobiet, które chcą sprawdzić, jak będą wyglądały w określonym kolorze włosów, ale nie chcą jeszcze decydować się na trwałe farbowanie. A może lubisz szalone odcienie na wakacje? Toner pomoże ci wyczarować różowe, niebieskie czy inne szalone pasemka! 

Toner do włosów -  dla kogoToner do włosów - dla kogo / shutterstock

Toner do włosów ma też wiele zalet, o których warto wiedzieć. Przede wszystkim jest lekki i nie obciąża włosów. Oprócz tego pomaga się pozbyć niechciany odcieni na farbowanych włosach - na przykład żółtych refleksów z włosów blond. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju tonera na jaki się zdecydujesz. Poza tym łatwo się zmywa. Po około sześciu tygodniach, po kolorze nie powinno być już śladu. Działa on też o wiele lepiej niż płukanka do włosów, gdyż nie zostawia zielonej poświaty. Niestety jego funkcją jest tylko poprawa koloru lub nadanie mu innego odcieniu. Bez trwałej i bardzo widocznej zmiany

Toner do włosów - rodzaje 

Tonery do włosów możemy podzielić na rodzaje pod względem kolorów włosów, do których są wykorzystywane. Do wyboru mamy więc:

  • toner do włosów blond - pomaga zwalczyć wszelkie żółtawe lub miedziane odcienie. Zamiast tego nadaje włosom blond odcienie w stylu platyny, liliowego czy różowego złota. Sprawia, że kolor wydaje się pełen blasku. 
  • tonery dla brunetek - neutralizują popielate i ciepłe odcienie. Pomagają wydobyć głębię ciemnego koloru włosów. 
  • tonery o czerwonych odcieniach - masz czerwone włosy albo chcesz uzyskać czerwone refleksy? Toner pomoże ci podkreślić czerwień. Sprawi, że odcień będzie nasycony i mocniejszy. 
  • pastelowe tonery do włosów  - to świetny wybór dla kobiet, które marzą o różowych lub niebieskich pasemkach w pastelowych odcieniach. Możesz też przy ich pomocy wykonać tęczowe pasemka albo całkowicie zmienić refleksy włosów na pastelowe. 

Toner do włosów - rodzajeToner do włosów - rodzaje / shutterstock

Jak używać toneru do włosów? 

Ile trzymać toner na włosach, jak go nakładać i czy na mokre czy na suche włosy? Pewnie takie pytania chodzą ci teraz po głowie. Stosowanie toneru na włosy jest bardzo proste. Jeśli farbowałaś już kiedyś samodzielnie włosy, to w kilka chwil nauczysz się używać toneru. Zacznij przede wszystkim od umycia włosów lekkim szamponem oczyszczającym. Następnie umyte włosy osusz ręcznikiem. Nałóż na włosy toner zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Toner trzyma się na głowie zazwyczaj około 20-40 minut, w zależności od tego, jak intensywny ma być efekt. Po tym czasie należy go spłukać i gotowe! 

Czasami toneru używa się również jako pre-toning, czyli przed nałożeniem trwałej farby do włosów. Eliminuje to niepożądane odcienie na włosach, dzięki czemu kolor wychodzi taki, jaki powinien. Toner do włosów to również świetny sposób na delikatną siwiznę. W sklepach znajdziesz specjalne tonery do siwych włosów. Pomagają zatuszować pojedyncze siwe włosy! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.