TOP 10 polskich filmów Netflix - propozycje na wieczorny seans filmowy

Polskie - nie znaczy, że gorsze - wręcz przeciwnie! Nasze filmy śmiało mogą konkurować ze światoymi produkcjami o najbardziej prestiżowe nagrody. Dlatego wybraliśmy TOP10 polskich filmów Netflix! Wśród propozycji produkcje romantyczne, obyczajowe, dramatyczne i thrillery.

Polskie filmy Netflix

Jakie polskie filmy Netflix poleca swoim użytkownikom? Sprawdziliśmy! Oto TOP10 polskich filmów, które polecamy na wieczór filmowy. W rankingu tytuły, które niedawno wiedzieliście na plakatach, a teraz zamiast w kinie, śmiało możecie je oglądać w domu siedząc wygodnie na kanapie.

TOP10 polskich filmów Netflix:

  1. Lejdis
  2. Och Karol 2
  3. Kler
  4. W lesie dziś nie zaśnie nikt
  5. Botoks
  6. Planeta Singli
  7. Pech to nie grzech
  8. Sztuka kochania
  9. Testosteron
  10. Disco Polo

Plakat filmuPlakat filmu 'Pech to nie grzech'

Nowe filmy polskie, które możesz zobaczyć na Netflixie

Jakie nowe filmy polskie możesz obejrzeć już teraz na Netflixie? Np. Kler w reżyserii Wojtka Smarzowskiego! Film z 2018 roku, o którym było naprawdę głośno. Jeśli nie miałaś okazji widzieć go w kinie - warto to nadrobić w domowym zaciszu. Jest to film z gatunku tych mocnych, po których obejrzeniu trudno skupić się na czymś innym i szybko się o nim  zapomnieć. Jest to film poruszający istotny problem - nieobyczajne życie duchowieństwa. Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny. 

Pech to nie grzech - to także nowy film polski, który możesz obejrzeć na Netflixie. To propozycja na babski lub romantyczny wieczór we dwoje - jeśli lubicie komedie romantyczne ze szczęśliwym zakończeniem. To historia bizneswoman Natalii, która ma pecha w życiu, a szczególnie w miłości. Człowiek wtopa - taką mogłaby mieć ksywkę. Pewnego dnia jest ona świadkiem zakładu między swoim szefem i jego narzeczoną - a zakładają się o życie miłosne Natalii. Chcąc odegrać się na znajomych, bohaterka daje się wciągać w romantyczną intrygę. W konsekwencji ląduje w ramionach amanta z branży komputerowej – Adama. Ich romans, choć początkowo udawany, nieoczekiwanie przeradza się w coś więcej. Tymczasem odliczający dni do własnego ślubu Piotr zaczyna rozumieć, że być może z Natalią wiązało go coś więcej niż przyjaźń i wspólny biznes. 

'Kler''Kler' reż. Wojciech Smarzowski

Netflix - polskie filmy romantyczne, które obejrzycie na platformie

Które polskie filmy romantyczne warto obejrzeć na Netflixie? Naszym numerem jeden jest Planeta Singli. Na Netflixie obejrzycie wszystkie trzy części, które dotychczas powstały. Tytułowa Planeta Singli to platforma randkowa w stylu Tindera czy Badoo. Ania za namową koleżanki zaczyna korzystać z portalu i umawia się na randkę, na którą jednak mężczyzna, z którym miała się spotkać, nie przychodzi. Do jej stołu podchodzi jednak znana osobowość telewizyjna - Tomek Wilk - znany z kontrowersyjnego zachowania, szowinizmu i tego, że co chwila zmienia kobiety. Brakuje mu pomysłów na program, a nieudane randkowanie Ani może być dla niego przepustką do wielkiej kariery - postanawia to wykorzystać. W zamian za zwierzenia z nieudanych randek Tomek oferuje Ani, jako że pracuje w szkole muzycznej i przygotowuje się do występu - pianino. To dość złożona historia, zaskakująca, z dużą dawką humoru. Naszym zdaniem Planeta Singli to jeden z najlepszych polskich filmów, które obejrzycie na Netflixie. 

Kolejną polską komedią romantyczną, którą możecie obejrzeć na Netflixie jest film Och Karol 2. To historia mężczyzny, który kocha kobiety, a kobiety kochają jego. Nie potrafi im odmawiać, nie potrafi przejść obok nich obojętnie - dlatego ma ich kilka. Oprócz narzeczonej, regularnie spotyka się z trzema jeszcze kobietami, a miłosne uniesienia udaje mu się połączyć z błyskotliwą karierą. Co się stanie, gdy kobiety dowiadują się o swoim istnieniu? Podpowiemy tylko tyle, że coś nieoczekiwanego i niemożliwego! 

PlakatPlakat 'Planeta singli'