Filmy o epidemii na Netflix. Najlepsze propozycje na platformie

W ostatnim czasie filmy o epidemii na Netflix są jeszcze chętniej oglądane niż zazwyczaj. Jeżeli masz ochotę na seans o tej tematyce, to zobacz nasze propozycje z tej platformy. Wybrałyśmy kilka tytułów, które powinny cię zaintreserować.

Filmy o epidemii Netflix

Filmy o epidemii są w czasie kwarantanny bardzo popularne. Na platformie Netflix jest dostępnych kilka ciekawych pozycji, które warto obejrzeć w wolny wieczór. Od lat ludzie byli zafascynowani tematyką zombie, a filmy o wirusie zmieniającym ludzi w te potworne istoty cieszyły się dużym zainteresowaniem. Jednym z najbardziej znanych filmów z tego segmentu jest wyreżyserowany przez Francisa Lawrence’a - "Jestem legendą" z 2007 roku. To film o epidemii, która zmieniła ludzi w krwiożercze bestie, a losy całego społeczeństwa spoczywają w rękach jedynego ocalałego naukowca, który musi znaleźć lek przeciwko chorobie. 

 

Na Netflix możesz obejrzeć też film o epidemii zombie o tytule "Świt żywych trupów" w reżyserii Zacka Snydera z 2004 roku. To historia grupy osób, które ukrywają się w opustoszałym centrum handlowym przed atakiem zombie. W pobliskim budynku ukrywa się inny mężczyzna, któremu skończyły się zapasy żywności. Grupa osób nawiązuje z nim kontakt, postanawia mu pomóc i uciec z przejętego przez zombie miasta. 

 

 Jeżeli wszystkie filmy o epidemii zombie masz już za sobą, to koniecznie zobacz "Dwanaście małp" w reżyserii Terry'ego Gilliam'a z 1995. To film z gatunku science fiction, który jest osadzony w 2035 roku. Nieznany wirus niszczy ludzkość, a na ziemi pozostaje tylko 1% populacji. Pojawiają się podejrzenia, że został on rozpowszechniony przez organizację znaną jako "Dwanaście małp". Więzień James Cole zostaje wysłany w przeszłość, aby zdobyć informacje na temat pochodzenia zabójczego wirusa. Przez przypadek zostaje wysłany do 1990 roku, gdzie trafia do szpitala psychiatrycznego i poznaje tam syna znanego wirusologa. To świetny film o epidemii, który trzyma w napięciu do ostatniej chwili!

 

Jeżeli obejrzeliście już wszystkie filmy o epidemii to polecamy serial o podobnej tematyce. "Pandemia" to badania i spekulacje grupy autorów serialu, którzy sprawdzają jak ewoluuje grypa i czy ludzkość jest przygotowana na globalną epidemię. 

Netflix PandemicNetflix Pandemic Netflix

Filmy o epidemii 2020

Po wybuchu epidemii koronawirusa wiedzieliśmy, że w niedługim czasie pojawią się na jego temat nowe filmy. Pierwszy z nich nakręcił pracujący w Kanadzie irański reżyser Mostafa Keshvari. Film o tytule "Corona" to pierwszy oficjalny film o wirusie COVID-19. Film ten to nie tylko opowieść o epidemii, ale przede wszystkim o tym, jak w niecodziennych warunkach zachowuje się społeczeństwo. Reżyser ten jest znany z podejmowania tematyki rasizmu oraz dyskryminacji, i właśnie te kwestie zostaną poruszone w filmie. Akcja filmu "Corona" ma miejsce w windzie, w której uwięziona została grupa ludzi o różnych pozycjach społecznych, różnych ras i religii.

Ten film o epidemii koronawirusa jest już ukończony, ale nie wiemy dokładnie, kiedy będzie można go obejrzeć. Jest już jednak dostępny trailer filmu.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.