Na pomoc służbie zdrowia, czyli jak marki angażują się w walkę z koronawirusem

Wielu z nas odczuwa skutki trwającej niemal na całym świecie pandemii. Wiele marek zdecydowało się wesprzeć służbę zdrowia, która teraz jeszcze bardziej potrzebuje naszej pomocy. Sprawdziliśmy, w jaki sposób znane firmy zaangażowały się w walkę z koronawirusem!

Branża kosmetyczna w trosce o lekarzy

W tym trudnym czasie ważne jest wsparcie, które pomoże nam przetrwać podczas pandemii. Pracownicy służby zdrowia to jedna z kilku grup osób, które na co dzień spotykają się z niemal twarzą w twarz z wirusem. Ewa Chodakowska, trenerka fitness i właścicielka firmy be BIO postanowiła, że 10% ze sprzedaży naturalnych kosmetyków przekaże na zakup środków zabezpieczających przed koronawirusem dla chorych onkologicznie dzieci, ich opiekunów, a także całego personelu medycznego w Instytucie Matki i Dziecka oraz w Samodzielnym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. Ale to jeszcze nie wszystko. Trenerka fitness z pomocą Fundacji Spełnionych Marzeń przekazała także 6000 produktów lekarzom, personelowi medycznemu dzieciom i ich opiekunom.

Eveline Cosmetics to kolejny brand, który przekazał pracownikom służby zdrowia płyny antybakteryjne, a także kremy do pielęgnacji rąk. Teraz robiąc zakupy w sklepie internetowym 4organic 10% ze sprzedaży produktów 4organic oraz Derma zostanie przekazane na rzecz szpitala MSWiA w Warszawie. FLOSLEK Labolatorium również nie pozostało obojętne na los naszych bohaterów. Firma ofiarowała wybranym szpitalom zakaźnym kremy do rąk Bogactwo 4 stron świata. Sklep internetowy Cosibella zdecydował, że cały dochód ze sprzedaży produktów do dezynfekcji dłoni przekaże na wsparcie funduszu WOŚP na walkę z koronawirusem. Laboratorium Kosmetyków Naturalnych Farmona postanowiło wesprzeć trzy krakowskie szpitale środkami higieny osobistej oraz kremami do rąk nie zapominając także o opakowaniach na płyny do dezynfekcji. Super-Pharm to kolejna firma, która zdecydowała się pomóc. Pracownicy popularnej drogerii otrzymali zestaw ochronny, w którym można było znaleźć maseczki oraz żele antybakteryjne. Marka nie zapomniała także o fundacjach. Na rzecz 'Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową', 'Rak’n’Roll' oraz 'Akogo?' przekazała 3000 sztuk maseczek, 7500 rękawiczek ochronnych i 300 litrów żelu antybakteryjnego. Super-Pharm przyznaje, że na tym jednak nie poprzestanie! Do pomocy mogą się przyłączyć także ich klienci. Osoby, które posiadają punkty w programie lojalnościowym LifeStyle, mogą przekazać ich dowolną liczbę na wybranej instytucji!

Marki odzieżowe włączają się w pomoc z pandemią

Firma Gabriella już po raz kolejny pomaga! Tym razem marka zdecydowała, że przekaże 1 zł z każdej sprzedanej pary rajstop na rzecz Fundacji Siepomaga, której celem jest zebranie środków na walkę z pandemią. Brand w dalszym ciągu także przekazuje swoje produkty do zadań specjalnych kolejnym szpitalom zakaźnym. Marki Gatta oraz Wola zdecydowały, że przekażą diagnostykom, którzy walczą na pierwszej linii frontu rajstopy poprawiające krążenie oraz bezuciskowe skarpetki.

Paczki z produktami Gabriella dla służby zdrowiaPaczki z produktami Gabriella dla służby zdrowia Mat. prasowe Gabriella

Diverse przekazało profesjonalne, jałowe i oddzielnie zapakowane maseczki ochronne 7. Szpitalowi Marynarki Wojennej w Gdańsku. Jak podkreślają przedstawiciele brandu zostało to sfinansowane z części obrotu ich sklepu internetowego. Spółka Kontoor Brands, do której należy marka  Wrangler i Lee ogłosiła, że zaczyna produkcję odzieży ochronnej, którą później dostarczy do szpitali. Polska marka 4F postanowiła pójść o krok dalej. Brand właśnie wystartował z fundacją 4F Pomaga, której celem będzie nie tylko pomoc lekarzom, ale także edukacja oraz wsparcie dzieci i młodzieży. Firma chce dostarczać sprzęt i współtworzyć nowe boiska, tak aby nasze pociechy mogły rozwijać swoje pasje i talenty. Do ambasadorów fundacji dołączyli: Anna Lewandowska, Kamil Stoch, Mariusz Czerkawski i Adam Krzesiński. 4F w dalszym ciągu przekazuje 20% z całkowitego obrotu ich sklepu internetowego, a także całkowity zysk ze sprzedaży koszulek cegiełek na zakup lub produkcję odzieży ochronnej, której tak bardzo potrzebują teraz polskie szpitale.  

Diverse na pomoc służbie zdrowiaDiverse na pomoc służbie zdrowia Mat. prasowe Diverse

Firmy, które wspierają służbę zdrowia

Polska marka Dafi nie pozostała obojętna na los naszych lekarzy. Dlatego firma zdecydowała, że aż 20% z ich kwietniowego obrotu ze sklepu internetowego zostanie przekazane na potrzeby placówek medycznych. Poza tym brand dzięki swoim możliwościom produkcyjnym wykonał już 2000 sztuk przyłbic. Produkty już zaczęły trafiać w najpotrzebniejsze ręce. Wspomniana wcześniej Ewa Chodakowska i Be Diet Catering, beBIO Cosmetiqs, Purella, bediet.pl oraz beactivetv.pl przekaże w czasie pandemii 2500 posiłkom najbardziej potrzebującym osobom w tym seniorom. Na podobny krok zdecydowała się Anna Lewandowska, która właśnie wystartowała ze swoim cateringiem, ma zamiar przekazać 5000 posiłków personelowi medycznemu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.