5 najlepszych aktorek wszechczasów, które musisz znać. Ranking Hollywood

Najpiękniejsze, najbardziej znane, a przy tym z wielkim talentem. Hollywoodzkie kino ma już ponad sto lat. Aktorzy i aktorki stali się rozpoznawalni za sprawą największych produkcji. Ich wyjątkowe filmowe k acje podziwiamy do dziś. Oto subiektywny wybór 5 aktorek wszech czasów!

Gwiazda złotej ery Hollywood - Audrey Hepburn

Była tancerka i modelka, która karierę w filmie rozpoczęła w 1951 roku. Po małych rolach w europejskich produkcjach została wybrana do udziału w broadwayowskim musicalu "Gigi". To jedna z najbardziej znanych aktorek złotej ery Hollywood lat 40! Obdarzona wyjątkowym wdziękiem i urodą, występowała u boku takich sław jak Gary Cooper, Humphrey Bogart, Henry Fonda i Fred Astaire. Jej wyjątkowość nie polegała tylko na wspaniałej grze aktorskiej, ale również na niesłychanej urodzie. I dzisiaj każdy zna Audrey Hepburn. Jej kultowe role w "Rzymskich wakacjach" czy "Śniadaniu u Tiffany'ego" po prostu trzeba zobaczyć! Audrey należy, bez wątpienia, do najlepszych, a już na pewno do najpiękniejszych aktorek Hollywood.

Popularne aktorki Hollywood - Meryl Streep

O tej kobiecie nie mogłabym zapomnieć! Dziś po 50-tce, ta aktorka Hollywood nadal potrafi nas zaskoczyć fantastyczną rolą i genialnym wcieleniem się w postać. Lista jej kultowych ról nie ma końca. Swoją grą, pięknym uśmiechem i wyjątkową charyzmą zachwyciła mnie przynajmniej w kilkunastu filmach. Mimo wszystko mam swoje ulubione, które wam serdecznie polecam. Obejrzyjcie jej kreację w "Diabeł ubiera się u Prady", fenomenalną rolę zwariowanej mamy w musicalu "Mamma mia!" czy wyjątkowo trudną postać w "Żelaznej Damie". Należy do najsłynniejszych aktorek Hollywood, które zostały uhonorowane za swoją ciężką pracę kilkunastoma najbardziej prestiżowymi nagrodami na świecie.

Słynne aktorki Hollywood - Diane Keaton

Chociaż wiele osób się ze mną nie zgodzi, Diane Keaton należy moim zdaniem do grona najlepszych aktorek Hoollywood, a już na pewno do najlepiej ubranych! Niewiele osób wie, że Diane ma naprawdę sporo obserwujących na Instagramie, a stylizacje 74-letniej gwiazdy zachwycają. Swoją karierę zaczynała na scenach teatralnych. Pierwszą dużą rolę otrzymała w inscenizacji musicalu "Hair" na Broadwayu. W 1970 r. Woody Allen zaangażował ją do swojej sztuki "Zagraj to jeszcze raz, Sam". Przedstawienie okazało się przebojem. W tym samym czasie zaczął się również długoletni związek aktorki z Allenem. Burzliwy, ale owocny przyniósł nam takie filmy jak "Annie Hall", które należą do najznamienitszych w kinematografii światowej. Jeżeli jednak chcecie poznać prawdziwą Keaton, obejrzyjcie filmy "Pozycja obowiązkowa" i "Lepiej późno niż później".

Piękne aktorki Hollywood - Cate Blanchett

Początkowo nie interesowała się aktorstwem. Studiowała ekonomię w Melbourne. Szybko jednak porzuciła szkołę i zaczęła podróżować. W 1992 roku ukończyła Narodowy Instytut Teatralny w Australii. Z powodzeniem grała w teatrze: już za swój pierwszy występ otrzymała wyróżnienie. Tak rozpoczęła swoją przygodę, która trwa do dzisiaj. Aktorka ma już 50 lat i nie zwalnia tempa. Jej kultowe role to "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", role Jasmine w "Blue Jasimne" czy rola Elżbiety I w filmie "Elisabeth". Należy do grona popularnych aktorek Hollywood, które decydują się na niebanalne role kobiet z problemami.

Najsłynniejsze aktorki Hollywood - Kate Winslet

Karierę rozpoczęła od wzięcia udziału w reklamówce płatków śniadaniowych zrealizowanej dla brytyjskiej telewizji. Została dostrzeżona przez producentów teatralnych i wystąpiła na scenie w takich sztukach jak "Adrian Mole" i "Piotruś Pan". W 1991 zaangażowano ją do pierwszego filmu, i tak już ponad 30 lat trwa jej kariera filmowa. Nie mogło jej zabraknąć w moim zestawieniu, gdyż Kate Winslet to nie tylko uzdolniona osoba, ale też jedna z najpiękniejszych aktorek Hollywood. Jej fenomenalne role to Hanna Schmitz z "Lektora", Myrtle "Tilly" Dunnage z "Projektantki" czy najbardziej znana Rose DeWitt Bukater z "Titanica". Jeżeli nie oglądałyście jeszcze "Holiday" z Kate Winslet, to koniecznie nadróbcie!