Ranking najbogatszych Polek według tygodnika WPROST

Właśnie został opublikowany najnowszy ranking najbogatszych kobiet w naszym kraju. Postanowiliśmy sprawdzić, które Panie związane z modą, urodą i biznesem mogą pochwalić się największym majątkiem!

Dominika Kulczyk niekwestionowaną liderką rankingu 50 najbogatszych Polek WPROST

Bizneswoman, której majątek opiewa na 9 mld zł jest obecnie najbogatszą Polką. W uplasowaniu się na tak wysokiej pozycji z pewnością pomogły jej pieniądze, które wspólnie z bratem Sebastianem Kulczykiem odziedziczyła po zmarłym ojcu, Janie Kulczyku. Nie spoczęła jednak na laurach i ciężko pracuje nad powiększeniem swojej fortuny. Dominika Kulczyk chętnie angażuje się w akcje charytatywne. Wie, że dzięki swojej pozycji może pomóc i to robi. „Efekt domina”, program dokumentalny emitowany w TVN, pomaga ludziom w krajach najbardziej dotkniętych biedą czy klęskami żywiołowymi. Dominika Kulczyk pokazuje w nim, jak dzięki wolontariatowi, partnerstwu i pomocy rozwojowej można pomóc człowiekowi w potrzebie. W rankingu znalazła się jeszcze inna, bliska osoba Dominiki Kluczyk – jej mama Grażyna Kluczyk, która znana jest ze swojego zamiłowania do dzieł sztuki. Z majątkiem 1,7 mld zł uplasowała się na trzeciej pozycji w rankingu

Uroda w cenie: Dorota Soszyńska, Irena Eris,  Barbara Inglot na liście najbogatszych Polek tygodnika WPROST

Rynek kosmetyczny to żyła złota, o której niedawno przekonała się nawet Kylie Jenner, zostając najmłodszą miliarderką świata, dzięki własnej marce kosmetyków. Polki już od wielu lat prężnie działają na tym rynku, regularnie zwiększając swoje zyski. Dorota Soszyńska, która wraz z mężem jest właścicielką firmy kosmetycznej Oceanic, znalazła się w tym roku na 10 miejscu z majątkiem opiewającym na kwotę 700 mln zł. Irena Eris zajęła 14 miejsce, dzięki 580 mln zł, a dwa oczka niżej znalazła się Barbara Inglot, która może pochwalić się 450 mln na koncie.

Zobacz wideo

Anna Lewandowska czy Ewa Chodakowska? Która trenerka jest bogatsza według rankingu tygodnika WPROST

Wielu zastanawia się, która z pań osiągnęła lepszą pozycję w rankingu. 23 miejsce zajęła Anna Lewandowska, której biznes cały czas się rozrasta. Spółka HPBA (Heathly Plan by Ann), w której skład wchodzi ekologiczna, zdrowa żywność, kawiarnie i sklep internetowy, a także płyty i książki żony Roberta Lewandowskiego pozwoliły jej zgromadzić 231 mln. zł. Anna Lewandowską jest również współwłaścicielką sklepu internetowego „Baby by Ann”, gdzie znajdziemy produkty dla najmłodszych. Ewa Chodakowska w tegorocznym rankingu WPROST zajęła 31 miejsce, gromadząc  majątek o wartości 178 mln zł.  Trenerka fitness jest wraz z mężem właścicielem spółki Bebio, która odpowiada za organizację wydarzeń, w których bierze udział Ewa Chodakowska, płyt DVD i książek, których autorką jest gwiazda. W sklepie znajdziemy również kosmetyki, catering i produkty żywnościowe takie jak np. zdrowe batoniki. Co ciekawe, Anna Lewandowska w rankingu zadebiutowała dopiero w zeszłym roku, a Ewa Chodakowska pojawiła się już w nim trzykrotnie.

Marta Grycan i Aleksandra Sowa w rankingu tygodnika WPROST

Przemysł cukierniczy od lat świetnie prosperuje. Dowodem na to mogą być wysokie pozycje w rankingu liderek tej branży. Marta Grycan, która wraz z mężem Adamem, prowadzi firmę cukierniczą, uplasowała się na 27 miejscu z majątkiem 194 mln zł. Aleksandra Sowa, współwłaścicielka „Cukierni Sowa”, znalazła się na 43 miejscu dzięki 69 mln zł. Co ciekawe, chętnie osobiście angażuje się w proces produkcji swoich produktów.