Popularna marka Forever 21 zbankrutowała i zamyka swoje sklepy w Polsce

To kolejna znana marka odzieżowa, która ogłosiła upadłość i zamyka wszystkie swoje salony w Polsce. Amerykańska sieciówka wycofa się także z rynku europejskiego oraz azjatyckiego.

Amerykańska sieć odzieżowa Forever 21 wystąpiła o ochronę przed wierzycielami i planuje zamknięcie około 500 sklepów na terenie Europy oraz Azji. Spółka będzie kontynuować swoją działalnosć na rynku Ameryki Południowej. Według ekspertów Forever 21 jest kolejną siecią odzieżową, która przegrała walkę ze sprzedawcami interenetowymi.

Forever 21 zamyka sklepy w Polsce

Popularna amerykańska marka Forever 21 zadebiutowała na polskim rynku w 2016 roku. 17 września pierwszy salon został otwarty w łódzkim centrum handlowym Manufaktura, kolejne pojawiły się w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu oraz Szczecinie. Forever 21 to marka, której asortyment zbliżony jest do tego, co znaleźć można w salonach innych popularnych sieciówek np. H&M, New Look czy Primark. Tym, co wyróżniało amerykański brand na tle innych znanych marek odzieżowych, to konkurencyjne ceny oraz duża oferta dla kobiet plus size. 

 

Ariana Grande pozywa Forever 21 

Już w lipcu tego roku "The Wall Street Journal" donosił, że problemy finansowe amerykańskiej spółki są bardzo poważne, a sieć zatrudniła specjalistów od restrukturyzacji. We wrześniu słynna piosenkarka Ariana Grande złożyła pozew przeciwko Forever 21, zarzucając marce bezprawne wykorzystanie jej wizerunku oraz innych własności intelektualnych do promowania swoich kolekcji. Amerykańska marka miała bowiem wykorzystać ponad 30 nieautoryzowanych zdjęć oraz filmów Ariany Grande do swoich kampanii reklamowych, a ponadto zatrudnić modelkę łudząco podobną do artystki. Za naruszenie praw autorskich piosenkarka domaga się od Forever 21 odszkodowania w wysokości 10 milionów dolarów.  

Popularne sieciówki zamykają swoje sklepy w Polsce

Forever 21 to kolejna znana marka, która wycofuje się z naszego rynku. W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że skandynawska marka Cubus ogłosiła upadłość i zamknie 17 sklepów w Polsce. W 2017 roku z naszego kraju wycofało się także wiele popularnych marek brytyjskich - Marks&Spencer, Topshop oraz River Island. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA