Skandynawska marka Cubus zamyka sklepy w Polsce

Popularna marka odzieżowa Cubus likwiduje wszystkie sklepy w naszym kraju. Wraz z końcem października większość należących do norweskiego koncernu salonów zostanie zamknięta.

O złej kondycji finansowej marki Cubus jako pierwszy poinformował serwis WP Finanse. W lipcu 2019 roku Cubus Polska sp. z o.o. złożył wniosek o ogłoszenie upadłości, we wrześniu sąd przychylił się do wniosku, a firma ostatecznie ogłosiła upadłość. 

Marka Cubus zamyka sklepy w Polsce 

W ubiegłym roku Cubus zanotował stratę na poziomie 19,6 miliona złotych, podczas gdy w 2017 roku strata wyniosła 19,1 miliona złotych. Wartość sprzedanych ubrań wyniosła niespełna 52 mln zł i była o 24,5 mln zł niższa niż w 2017. Większość sklepów Cubus w Polsce ma zostać zamkniętych jeszcze w październiku tego roku. Pierwsze salony skandynawskiej marki w naszym kraju zostały otwarte w 1996 roku. Dziś Cubus ma w Polsce 17 sklepów. Decyzja dotycząca zamknięcia salonów dotyczy tylko rynku polskiego. Marka działa jeszcze w Norwegii, Finlandii, Szwecji, Niemczech oraz na Łotwie. 

 

Jakie marki zamknęły swoje sklepy w Polsce

W przeciągu ostatnich kilku lat z naszego rynku zniknęło sporo znanych marek odzieżowych oraz obuwniczych. W 2017 roku z naszego rynku wycofała się popularna brytyjska marka Marks&Spencer, która zlikwidowała 11 salonów w Polsce. Dwa lata wcześniej swoje sklepy zamknął inny bardzo lubiany w naszym kraju brand z Wielkiej Brytanii - River Island, chwilę później zniknął także Topshop. Nie zrobimy takż zakupów w sklepach Jakcpot& Cottonfield, GAP czy Charles Vögele. 

Nowe marki wchodzą do Polski 

Dobra wiadomość jest taka, że w Polsce zaczynają pojawiać się marki, na które długo musiałyśmy czekać. W tym roku w Galerii Kazimierz pierwszy salon otworzy kultowy szwedzki Weekday, natomiast drugi powstanie w Elektrowni Powiśle w Warszawie. Zakupy możemy też robić w należącym do koncernu H&M znanym sklepie marki Monki, a już niedługo na naszym rynku pojawi się słynna brytyjska sieciówka Primark. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.