Te kolczyki wiszące to najmodniejszy dodatek sezonu

Spektakularne, przykuwające uwagę kolczyki wiszące to jeden z najmodniejszych dodatków wśród redaktorek mody, bywalczyń tyogdni mody oraz influencerek. Sprawdzamy, jakie kolczyki są najmodniejsze w tym sezonie i jak dopasować je do kształtu twarzy.

Długie kolczyki wiszące: najmodniejsze kolczyki tego sezonu

W tym sezonie do świata biżuterii wkracza maksymalizm. Zamiast delikatnych sztyftów nosimy długie kolczyki wiszące, które często sięgają ramion. Stylowe kolczyki są duże i stanowią jeden z głównych elementów modnej stylizacji. Inspirują się modą retro, chętnie odwołują się do przeskalowanego stylu lat 80. Długie kolczyki wiszące są błyszczące, nie stronią od strassu, kryształów oraz wymyślnych kształtów inspirowanych sztuką. Modne są dodatki z perłą oraz muszelkami. Wraca także złoto! 

  • Kolczyki wiszące koła - w tym sezonie osiągnęły niespotykaną wcześniej wielkość. Oprócz klasycznych kół, które widzieliśmy w kolekcji Dior, na wybiegach obecne były nieregularne kształty jak u Jacquemusa. Modne są zarówno pojedyczne koła, jak i kolczyki wiszące składające się kilku obręczy.  

Kolczyki wiszące kołaKolczyki wiszące koła Fot. Szymon Brzoska

  • Kolczyki wiszące w stylu lat 90. - to przede wszystkim długie kolczyki z błyszczących srebrnych bądź kolorowych kryształków. Taka biżuteria pojawiła się w kolekcji Gucci, kolczyki były asymetryczne i miały różną wielkość i kształty. 

Zobacz też piękne kolczyki Sinsay od 5 zł!

Kolczyki wiszące ze strassemKolczyki wiszące ze strassem Fot. Vincenzo Grillo

  • Kolczyki wiszące łańcuchy - złote lub srebrne, masywne, składające się z kilku oczek kolczyki obecne były w kolekcjach Escada i Dsquared2 

Kolczyki wiszące łańcuchyKolczyki wiszące łańcuchy Fot. Szymon Brzoska

  • Długie kolczyki wiszące inspirowane sztuką - wymyślne kształty obecne są w modzie od kilku sezonów, ale w tym sezonie są prawdziwym hitem. To mogą być abstrakcyjne formy jak u Chloe, albo zabawne kolczyki w formie przedmiotów dnia codziennego. 

Kolczyki wiszące z twarząKolczyki wiszące z twarzą Fot. Szymon Brzoska

  • Kolczyki wiszące z muszelkami - muszle wykorzystywane są w modzie od kilku sezonów, ale szczyt ich popularności przypada na 2019 rok. Projektanci wykorzystują do produkcji kolczyków także muszle ostryg. Taka propozycja pojawiła się we wspólnej kolekcji &Other Stories i szwedzkiej artystki Mii Larsson

Kolczyki wiszące kulki

To mogą być spektakularne kolorowe kulki wykonane ze splecionego sznurka albo srebrne kule w minimalistycznym stylu . Najprostsza wersja to jedna kulka osadzona na długim łańcuszku. Taka biżuteria będzie odpowiednia do pracy, w której musisz trzymać się sztywnych ram dress code. Kolczyki wiszące kulki srebrne albo złote pasować będą do białej koszuli i marynarki, a także do eleganckiej sukienki. 

Poznaj: Złote kolczyki damskie na wyprzedaży!

Kolczyki wiszące perły

Kolczyki wiszące z perłąKolczyki wiszące z perłą Fot. Szymon Brzoska

Perły kojarzone wcześniej z klasyczną i raczej zachowawczą biżuterią, od kilku sezonów zyskują na popularności. Modne są przede wszystkim złote kolczyki wiszące z perłami o nieregularnym kształcie. Taka biżuteria obecna była w ostatnich kolekcjach Oscara de la Renta czy Altuzarra. Hitem są także minimalistyczne kolczyki wiszące z jedną perłą. Gdzie szukać dodatków w tym stylu? Najpiękniejsze kolczyki z perłami znajdziecie u polskich projektantów - sprawdźcie ofertę Rosa Gold Chains, Sotho, NOII czy Mermaid Stories.  

Kolczyki wiszące: dla kogo będą najlepsze?

Kolczyki wiszące z perłamiKolczyki wiszące z perłami Fot. Szymon Brzoska

Czy wiesz, że odpowiednio dopasowanymi kolczykami możesz wymodelować optycznie kształt twarzy?

Kolczyki wiszące, szczególnie długie, sprawiają, że twarz będzie wydawać się nieco smuklejsza, dlatego polecana jest kobietom, które chcą optycznie wyszczuplić rysy. Dla kogo kolczyki wiszące będą odpowiednie?

  • Dla okrągłej twarzy z szerokim czołem - długie kolczyki wiszące, szczególnie sięgające ramion sprawią, że twarz będzie wyglądała na smuklejszą. Warto wybierać wszelkie geometryczne i kanciaste kształty biżuterii. Czego lepiej unikać? Kolczyków wiszących w formie koła. 
  • Dla twarzy owalnej - do tego kształtu twarzy pasują kolczyki każdej długości i kształcie. Możesz nosić zarówno długie, jak i krótkie kolczyki wiszące. Kwadraty, koła, kolczyki pionowe, wkrętki czy celebrytki - masz to szczęście, że w każdych kolczykach wyglądasz dobrze!
  • Dla twarzy trójkątnej - polecane są kolczyki wiszące, które rozszerzają się ku dołowi oraz wszelkie opływowe formy, które złagodzą ostre rysy twarzy
  • Dla twarzy kwadratowej - odpowiednie będą kolczyki wiszące o owalnym kształcie, klasyczne koła oraz kolczyki z perłami 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.