Walentynki 2019: biżuteria polskich marek, którą chcemy kupić sobie w prezencie

Zbliżające się walentynki to doskonała okazja, by sprawić sobie prezent. Wybrałyśmy piękną biżuterię pięciu polskich marek, których projekty ostatnio nas zachwyciły.

Walentynki to idealny moment na to, by kupić sobie w prezencie coś wyjątkowego. To także dobry czas dla twórców polskiej biżuterii. Pojawia się coraz więcej ciekawych marek, które z powodzeniem konkurują z dużo większymi graczami na rynku. Minimalistyczna biżuteria cieszy się wielką popularnością, ale coraz chętniej sięgamy też po odważne formy, które przykuwają uwagę. 

Biżuteria na walentynki: marka UMIAR

Już sama nazwa sugeruje, jakiego rodzaju biżuterię znajdziemy w ofercie marki UMIAR. Proste i wyważone formy, szlachetne materiały, dbałość o szczegóły to charakterystyczne cechy biżuterii dwóch tworzących marek projektantek - Magdaleny Brzozowskiej oraz Malwiny Wysińskiej, absolwentek Wydziału Wzornictwa ASP. 

Biżuteria na walentynki: marka RETT FREM

Delikatna biżuteria wykonana ze srebra i pozłacanego srebra także hołduje minimalistycznej estetyce. Projektantka marki Rett frem szuka inspiracji w wielu dziedzinach życia, a biżuteria staje się nośnikiem opowieści. Zachwyciła nas szczególnie kolekcja Planta II, kontynuująca opowieść o roślinach. 11 okazów wpisanych do Polskiej Czerwonej Księgi Roślin, zagrożonych bądź wymarłych gatunków polskiej flory, zainspirowało projektantkę do stworzenia serii delikatnej biżuterii. 

Biżuteria na walentynki: marka ANKA KRYSTYNIAK

Projektantka nawiązuje w swoich pracach do religijnej symboliki, sztuki baroku oraz polskich motywów. Inspiruje ją także indiańska sztuka oraz moc zawarta w amuletach. Fascynacja numerologią i symboliką jest mocno widoczna w jej biżuterii, która często przypomina antyczne projekty. W swoich pracach wykorzystuje przede wszystkim  pozłacane srebro, ale lubi też projektować w mosiądzu. 

Biżuteria na walentynki: marka ANIMAL KINGDOM

Animal KingdomAnimal Kingdom mat. prasowe

Z zainteresowaniem przyglądamy się tej marce od początku istnienia, czyli od roku 2011. Projektantki biżuterii szczególną estymą darzą świat natury, a projekty skupione wokół flory i fauny pozwalają na personalizowanie bransoletek czy naszyjników. Kolekcja Love spell powstała z myślą o walentynkach, a symbolem miłości stał się kwiat dziewięciornika, według wierzeń ludowych jedna z najsilniejszych roślin miłosnych. W limitowanej kolekcji użyto ręcznie polerowane srebro i srebro pokryte 24-karatowym złotem, cieniowane spinele oraz opalizujące kryształy. 

Love spell - kolekcja biżuterii Animal KingdomLove spell - kolekcja biżuterii Animal Kingdom mat. prasowe

Biżuteria na walentynki: marka WISHBONE JEWELLERY

Marka Dagmary Sierańskiej i Zuzanny Krasnodębskiej w grudniu zeszłego roku obchodziła piątą rocznicę powstania. To delikatna i subtelna biżuteria, której sukces zapoczątkował naszyjnik z flagowym dziś produktem marki, kością szczęścia. Wishbone ma świetne wyczucie trendów, ich minimalistyczne medaliki, złocone kolczyki w kształcie koła oraz naszyjniki z księżycem stały się ulubionem dodatkiem setek dziewczyn w Polsce.