Kolor roku 2019 - Pantone stawia na Living Coral

Kolor roku 2019 wybrany! Amerykański Instytut Pantone tym razem stawia na Living Coral, czyli żywy odcień koralowy. Jak specjaliści uzasadniają tę decyzję i dlaczego Living Coral najlepiej odzwierciedla nastroje zbliżającego się roku?

Kolor roku 2019 - wybór Instytutu Pantone

W 2019 roku amerykański Instytut Pantone ponownie zwraca się ku kolorom natury. Najmodniejszy będzie odcień 16-1546 Living Coral, czyli żywy koralowy. To dość duża zmiana po poprzednim Ultra Violet, kojarzonym z kosmosem i futurystycznymi wizjami. Tym razem eksperci zainspirowali się głębią oceanów i ich naturalnym bogactwem. Rafy koralowe zajmują ułamek procenta dna morskiego, ale od ich istnienia zależy życie milionów organizmów. Niestety zanieczyszczenia generowane przez ludzi nieustannie niszczą rafy, dlatego zwrócenie przez amerykański instytut uwagi na ten problem wydaje się dobrym ruchem. Przy okazji świat mody nacieszy się barwą, która już od wiosny wprowadzi do kolekcji sporą dawkę energii.

Kolor roku 2019 - Living Coral

Eksperci opisują Living Coral jako "pobudzający do działania i afirmujący życie kolor o złotym odcieniu, który energetyzuje i ożywia". Koralowy jest wibrujący, ale jednocześnie łagodny, ma zapewniać ciepło, komfort i płynną synchronizację z codziennym, ciągle zmieniającym się środowiskiem. 

Kolor to soczewka, przez którą doświadczamy naturalnej i cyfrowej rzeczywistości

- powiedziała Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Instytutu Pantone. Living Coral jest odpowiedzią na coraz głębsze przenikanie do naszego życia technologii i mediów społecznościowych. W związku z tym najbardziej potrzebujemy i szukamy teraz autentycznych i wciągających doświadczeń. Koralowy jest radosny, optymistyczny, uosabia pragnienie ekspresji i beztroskich aktywności. Jego źródłem jest natura, ale dobrze prezentuje się również w wirtualnej rzeczywistości. Instagram go uwielbia, bo łatwo wpada w oko i przywołuje pozytywne skojarzenia.

 

Living Coral w kolekcjach na 2019

Odcień koralowy pojawił się w wielu wiosenno-letnich kolekcjach na rok 2019. Na wybiegu prezentowali go m.in. Marc Jacobs, Etro, Erika Cavallini. Z pewnością pojawi się również w kolekcjach sklepów sieciowych. Niedawno pisaliśmy o kolejnej odsłonie linii Limited Edition by KappAhl, w której pojawia się kolor koralowy. Wiemy też, że wystąpi wśród wiosenno-letnich propozycji marki Wrangler, która wraca do estetyki retro, a także w kolekcji bielizny Intimissimi.

 
Więcej o: