Ultra Violet kolorem roku 2018! Modne połączenia i ubrania, które możesz nosić już teraz!

Kasia Żechowicz
11.12.2017 15:30
Ultra Violet - kolor roku 2018

Ultra Violet - kolor roku 2018 (www.instagram.com/pantone / Imaxtree)

Instytut Pantone już po raz 18 wybrał najmodniejszy kolor roku. W 2018 rządzić będzie fiolet! Już teraz możesz nosić ubrania i dodatki w odcieniu Ultra Violet. Zobacz, z którymi kolorami najlepiej się komponuje!

Amerykański Instytut Pantone - kolorystyczna wyrocznia branży mody - ogłosił kolor, który będzie rządził w 2018 roku. Tym razem na piedestale umieszczono fiolet w odcieniu Ultra Violet. Co się za nim kryje i przede wszystkim, jak go nosić w nowym roku?

 

Ultra Violet to barwa, która w ocenie badaczy idealnie wpisuje się w panujące nastroje społeczne. Prowokujący, a jednocześnie bardzo rozważny fiolet komunikuje oryginalność, pomysłowość i wizjonerskie myślenie, czyli wszystko to, co popycha nas w przyszłość. Żyjemy w czasach, które wymagają od ludzi olbrzymiej wyobraźni i kreatywności, a to właśnie z tymi cechami najmocniej kojarzony jest fiolet.

W swojej najnowszej książce "Kolorowa rewolucja" pisze o tym Dagny Thurmann-Moe. Norweska specjalistka od barw zaleca wybieranie fioletu na przykład na rozmowy o pracę. Z jednej strony ten kolor uspokaja, a z drugiej dodaje energii i stymuluje. Osoba ubrana na fioletowo postrzegana jest przez innych jako bardziej kreatywna i kompetentna.

Ultra Violet - kolor roku 2018Ultra Violet - kolor roku 2018 Imaxtree / www.instagram.com/furniture2017sutron / www.instagram.com/adlydesign / www.instagram.com/amg_dizajn_enterijera / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Dyrektor Instytutu Pantone, Leatrice Eiseman łączy fiolet z fascynującymi tajemnicami kosmosu jako symbolu tego, co jeszcze przed nami. Kolor roku 2018 wznosi nasz potencjał na jeszcze wyższy poziom, wskazując drogę wielkich odkryć i duchowych przeżyć. Granicą dla ludzkiej pomysłowości jest bezkresne niebo, a fascynacja fioletem pokazuje chęć tropienia dalekiego świata, wykraczającego poza nasz własny.

Ultra Violet - ubrania i dodatkiUltra Violet - ubrania i dodatki Źródło: www.instagram.com/babygatormd / www.instagram.com/sosuehamburg / Kolaż Avanti24.pl

Oprócz tego fiolet to symboliczna barwa kontrkultur i niekonwencjonalnych prądów w muzyce czy innych formach sztuki. Dzięki "Purple rain" Prince'a i "Purple Haze" Jimiego Hendrixa fiolet zapisał się w zachodniej popkulturze jako wyraz indywidualności i genialnych eksperymentów artystycznych. W drużynie ikon - fanów fioletu nie mogło zabraknąć również Davide'a Bowie. Muzyk bardzo często wykorzystywał tę barwę w oprawie estetycznej swoich występów, jak również na okładkach albumów. 

 

Z jakimi kolorami najlepiej łączyć Ultra Violet?

Fiolet leży pośrodku koła barw - graficznego modelu przedstawiającego zasady mieszania się i powstawania kolorów. Odcienie, które znajdują się po przeciwnych stronach koła nazywane są dopełniającymi i w stylizacjach komponują się ze sobą najlepiej. Z tego powodu fiolet pięknie wygląda w towarzystwie pomarańczu i zieleni, a gorzej z różem lub czerwienią.

Z niebieskim i pomarańczem

Fiolet - stylizacjaFiolet - stylizacja Imaxtree / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Fiolet to kolor ludzi kreatywnych, więc kreatywne muszą być również zestawienia z jego udziałem! Odważ się na sweter z rękawami XXL, który świetnie pasuje do jeansów typu "mom". Jako bazę zestawu wybierz błękitną koszulę w prążki, a całość podkręć botkami na obcasie. Wisienką na torcie będzie pomarańczowa torebka, która wprowadzi do stylizacji kontrast i sporą dawkę soczystej świeżości. 

Z czernią

Fioletowe botki - stylizacja Ultra VioletFioletowe botki - stylizacja Ultra Violet Imaxtree / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Jeśli chcesz iść "na pewniaka" i uniknąć ewentualnej gafy, połącz fiolet z czernią. To zawsze dobra i bezpieczna baza dla każdego mocnego koloru. Aby załagodzić bardzo wyraźny kontrast między dwiema barwami, wprowadź neutralne dodatki, na przykład szarą torebkę, szalik lub czapkę

Z zielenią

Fioletowa sukienka - stylizacja Ultra VioletFioletowa sukienka - stylizacja Ultra Violet Imaxtree / Kolaż Avanti24 / Materiały partnerów

Zieleń i fiolet to najbardziej oryginalne z proponowanych zestawień. Jeśli są skomponowane w odpowiednich proporcjach, wspólnie gwarantują niesamowity efekt! Oprócz tego zieleń i fiolet w duecie można nosić zarówno zimą, jak i latem. Planujesz zakup fioletowej sukienki? Zamiast standardowych, czarnych szpilek dobierz do niej morskie czółenka! 

Więcej fioletowych ubrań i dodatków znajdziesz w sklepie Avanti

Więcej o: