Jak dbać o włosy jesienią? Skuteczne triki, dzięki którym będą piękne i zdrowe!

Jesień to trudny czas dla naszych włosów. Niskie temperatury, zimny wiatr i suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach - to wszystko może przyczynić się do tego, że będą matowe i pozbawione blasku. Dlatego warto w tym czasie wprowadzić kompleksową rutynę pielęgnacyjną. Podpowiadamy, jak utrzymać włosy w dobrej kondycji w chłodniejsze miesiące i jak zapobiegać dalszym sezonowym uszkodzeniom!

Jesienna regeneracja włosów i skóry głowy

Podstawą jesiennej rutyny pielęgnacyjnej są dobre kosmetyki, które zawierają skoncentrowane składniki aktywne. – Marka Prouvé posiada kompleksową linię preparatów, dedykowaną ochronie włosów, a w szczególności ochronie ich łodygi – mówi Katarzyna Trawińska, założycielka i właścicielka marki.

Dzięki pełnej gamie składników aktywnych i ekstraktów, produkty te zapewniają łodydze włosa głębokie nawilżenie, nadają elastyczności oraz skutecznie chronią włosy przed szkodliwymi czynnikami. Kosmetyki do pielęgnacji włosów Prouvé, idealnie sprawdzą się po letnim okresie, kiedy większość czasu spędzaliśmy na słońcu i korzystaliśmy z kąpieli w słonej wodzie, przez co włosy utraciły swój blask i stały się suche i matowe 

– dodaje Martyna Pobuta, doświadczony trycholog.

Jesienią powietrze jest bardziej suche, co może przyczynić się do utraty wilgoci przez włosy. Regularne stosowanie odżywek lub masek pomoże w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia. Keratynowe serum do włosów i skóry głowy to jeden z ulubionych produktów założycielki marki Prouvé - Katarzyny Trawińskiej. To kosmetyk do zadań specjalnych! W widoczny sposób poprawia kondycję suchych i zniszczonych włosów, a także skóry głowy. Regeneruje włosy, zwiększa ich gęstość, zapobiega łamliwości i rozdwajaniu się końcówek. Ponadto nawilża i chroni skórę głowy przed przesuszeniem!

fot. materiały prasowe marki PROUVÉ

Pamiętaj o preparatach termoochronnych!

Ale produkty do pielęgnacji włosów to nie tylko szampon czy serum. Warto pamiętać o preparatach termoochronnych. Szczególnie jesienią, kiedy włosy są zmęczone po lecie i trzeba je przyszykować na chłodniejszy sezon. Dodatkowo jeśli używamy prostownicy, lokówki lub suszarki do włosów, niezbędne jest używanie termoochronnych produktów, które je zabezpieczą.

Termoochronna odżywka do włosów uchroni włosy przed wysoką temperaturą podczas suszenia - pamiętaj brak używania termoochrony często przyczynia się do utraty blasku. Twoje włosy stają się suche, matowe i ciężkie do rozczesania

- radzi trycholog Martyna Pobuta. Wszystkie produkty Prouvé przeznaczone do pielęgnacji włosów podczas stylizacji dodatkowo wygładzają włosy.

Co więcej, wietrzne i deszczowe dni mogą prowadzić do splątanych włosów. Noszenie ochronnych fryzur, takich jak koki lub warkocze, może pomóc w zminimalizowaniu uszkodzeń. Warto pamiętać, że każdy ma inny typ włosów, dlatego ich pielęgnację trzeba dostosować do własnych potrzeb i obserwować, jak reagują na różne metody pielęgnacji.

fot. materiały prasowe marki PROUVÉ

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.