Lato według Jacquemus'a. Hawaje, kolory i zachód słońca

W tym roku młody projektant Simone Porte Jacquemu zaskoczył wszystkich i zamiast prezentacji kolekcji na paryskim fashion weeku, jako miejsce swojego pokazu wybrał Hawaje. Przygotujcie się, ponieważ wybiegowe sylwetki będą hitem na Instagramie!

Podróż na Hawaje

W ostatni piątek Simone Jacquemus zaprezentował swoją kolekcję pod wdzięczną nazwą ,,Le Splash", kojarzącą się z latem, krystalicznie czystą wodą i drinkami pod gołym niebem. Mimo, że pokaz został opóźniony o około 1,5 h przez szalejącą ulewę, i tak wydaje się to być najgorętsze wydarzenie tego sezonu. Projektant zabrał swoją publiczność na Hawaje, gdzie, przy brzegu Oceanu Spokojnego w tak zwany ,,golden hour", po turkusowym wybiegu chodziły jego modelki. W tym wyjątkowym miejscu złożył hołd ziemi, zamieszkującym tam ludziom i ich historii. Jak komentują w sieci zaproszeni goście pokaz był piękny, magiczny, a do tego inny niż wszystkie pozostałe... To za sprawą prośby teamu PR projektanta. Uczestnicy eventu nie używali telefonów komórkowych, dzięki czemu mogli przenieść się w rajski i unikatowy świat Jacquemusa.

 

Wizja projektanta

Na wyspę przyjechała nieliczna reprezentacja europejskiego teamu Jacquemusa, a zaproszenia otrzymały tylko osoby z regionu Pacyfiku i Stanów Zjednoczonych. Projektant postawił również na lokalną ekipę produkcyjną. To co także wyróżniło całe wydarzenie to na pewno zróżnicowany casting. Na wybiegu mogliśmy podziwiać rdzennych mieszkańców wyspy Oahu. Dla wielu z nich był to modowy debiut.  W ten sposób Simone chciał zaznaczyć co reprezentuje jego marka: 

Myślę, że kobieta Jacquemus'a nie jest Francuzką — jest promienną osobą. O to właśnie chodzi w tej marce: wspólnota, słońce, miłość i rodzina
 

Kolekcja wiosna-lato 2022

Sylwetki na pokazie zachwyciły każdego. Kolorem przewodnim kolekcji stał się odcień kości słoniowej, który był obecny w całej prezentacji. Ponadto mogliśmy podziwiać charakterystyczne dla brandu tkaniny, takie jak len, czy dzianina. Projektant zastosował również neonowe kolory, które co sezon przemyca do swoich kolekcji. Na wybiegu pojawiły się zielone oraz różowe topy zestawione z oversizowymi spodniami, garnitury oraz koszule krojem przypominające surferskie pianki. Nie mogło również zabraknąć dumy brandu, czyli charakterystycznych torebek. Tym razem noszone były w dłoni na dużym, okrągłym pasku oraz jako mini dodatek na ramieniu.

Pokaz kolekcji Jacquemus na wiosnę lato 2022.Pokaz kolekcji Jacquemus na wiosnę lato 2022. fot. Imaxtree

Pokaz kolekcji Jacquemus na wiosnę-lato 2022Pokaz kolekcji Jacquemus na wiosnę-lato 2022 fot. Imxtree

Męskie sylwetki to przede wszystkim widoczny tors. Projektant inspirował się kulturą oraz ubiorem Polinezyjczyków (rdzennych mieszkańców tamtego regionu). Poza tym, ubrał ich w oversizowe garnitury i, tak jak w kolekcji damskiej, postawił na nieszablonowe kolory. Możemy dostrzec neony oraz oceaniczne odcienie niebieskiego. Co więcej, w trakcie tworzenia kolekcji, Jacquemus wszedł we współpracę z kanadyjską artystką Tanyą Lyons, która specjalnie na to wydarzenie przygotowała biżuterię imitującą krople wody (zdjęcie nr 1).

Pokaz kolekcji Jacquemus na wiosnę-lato 2022Pokaz kolekcji Jacquemus na wiosnę-lato 2022 fot. Imaxtree

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.