The Crown sezon 5 - kiedy premiera i czego możemy się spodziewać?

The Crown to idealny serial dla miłośników monarchii oraz historii Wielkiej Brytanii. Ta produkcja Netflixa cieszy się sporym powodzeniem i dobrymi opiniami, a jej wielbiciele z niecierpliwością czekają na nowe odcinki, w których będzie m.in. nowa obsada. Kiedy premiera sezonu 5 The Crown?

The Crown na Netflix

Losy brytyjskiej monarchii są obserwowane na całym świecie, a Elżbieta II jest zdecydowanie najbardziej znaną i lubianą królową XX i XXI wieku. Z tego powodu nie dziwi wcale popularność serialu The Crown, który przedstawia historię rodziny królewskiej począwszy od roku 1947. W tym właśnie roku, młoda Elżbieta poślubiła Filipa, a 5 lat później usiadła na tronie. Ten serial Netflixa koncentruje się na najważniejszych wydarzeniach, które zdarzyły się podczas ciągle trwającego panowania królowej Anglii. Na ekranach można było zobaczyć do tej pory tylko 3 sezonyThe Crown, a więc przed nami nawet nie tylko 5, ale jeszcze 4 sezon.

The Crown opinie

Do tej pory produkcja The Crown może pochwalić się bardzo dobrymi opiniami, a na serwisie Filmweb jej ocena to aż 8,2 na 10. Oddzielna ocena krytyków jest tylko trochę gorsza - 7,9. Na temat The Crown wypowiedział się m.in. znany krytyk Tomasz Raczek, który na Filmwebie napisał krótką opinię chwaląc serial, ale równocześnie zastanawiając się czy utrzyma ten dobry poziom w kolejnych sezonach:

Bardzo dobrze zrobiona historia brytyjskiej korony w czasach panowania królowej Elżbiety II. Na razie 3 sezony. Ciekawe czy w kolejnych nie pojawią się schody?!

Kiedy premiera sezonu 5 The Crown?

Pierwszy sezon The Crown pojawił się na Netflixie w 2016 roku, a ostatni wyemitowany, czyli trzeci, można było zobaczyć pod koniec 2019 roku. Czwarty sezon The Crown nie ma jeszcze określonej daty premiery, choć mówi się już wstępnie o listopadzie lub grudniu 2020 roku. A kiedy premiera 5 sezonu The Crown? Tym bardziej trudno tutaj o podanie określonego miesiąca kiedy można spodziewać się pojawienia się na ekranach, bo zdjęcia jeszcze się nie zaczęły i prawdopodobnie ruszą dopiero w 2021 roku. Z tego powodu nie ma jeszcze nawet zwiastuna The Crown 5 sezonu i nie jest jeszcze znana nawet cała obsada. Optymistycznie mówi się o premierze nowych odcinków w 2022 roku.

Dobrą wiadomością dla fanów tego tytułu jest na pewno to, że nie będzie to jednak finałowy sezon, tak jak zapowiadano jeszcze w styczniu 2020 roku. W lipcu bieżącego roku, Peter Morgan, twórca The Crown, zapowiedział, że na ekranach pojawi się również sezon 6, choć, jak zaznaczył, nie przybliży on nas do czasów współczesnych, ale pokaże niektóre wydarzenia bardziej szczegółowo.

Zobacz też: Top 10 Netflix Polska - lista najpopularniejszych filmów i seriali. Zobacz, co warto obejrzeć!

The Crown 5 sezon - obsada i zarys fabuły

W czwartym sezonie będzie można zobaczyć wydarzenia, które działy się pod koniec lat '70-tych i w '80-tych XX wieku. W tych odcinkach pojawi się m.in. księżna Diana, grana przez Emmę Corrin, a także Margaret Thatcher, którą odtworzy Gillian Anderson. Z kolei 5 sezon The Crown pokaże lata '90 i pierwszą dekadę XXI wieku. To czas wielu przykrych, a nawet bardzo dramatycznych zdarzeń, które na pewno pojawią się w serialu. Mowa tu m.in. o roku 1992, który określony został przez królową Elżbietę, w jej przemowie na 40-lecie wstąpienia na tron, jako "Annus Horribilis", czyli okropny rok. Z kolei 1997 rok to pamiętny, tragiczny wypadek samochodowy, w którym zginęła księżna Diana.

W głównych rolach sezonu The Crown zagrają nowi aktorzy, co jest zgodne z zamysłem twórców, którzy co dwa sezony angażują starszych aktorów, aby byli mniej więcej w tym samym wieku co grani przez nich bohaterowie. W 5 sezonie The Crown w rolę królowej Elżbiety wcieli się Imelda Staunton, a księżnę Małgorzatę zagra Lesley Manville

Zobacz też: Netflix 2020 - Dom z papieru sezon 5. Kiedy premiera kultowego serialu?