Konturowanie twarzy krok po kroku. Podpowiadamy, jak podkreślić kości policzkowe i ukryć drobne mankamenty!

Konturowanie twarzy nie musi być trudne! Przedstawiamy wam kilka teorii i technik, które stosują makijażystki i podpowiadamy, jakich kosmetyków do makijażu nie może zabraknąć w waszej kosmetyczce!

Konturowanie twarzy

Makijaż to świetny sposób na szybką metamorfozę twarzy. Nieważne, czy chcesz się umalować na dzień, na wieczór czy na wesele, techniki konturowania twarzy warto znać. Gwarancja perfekcyjnego make-upu to odpowiednia pielęgnacja. Na dobrze nawilżonej skórze każdy podkład będzie wyglądał lepiej, a makijaż będzie trwalszy. Jeśli planujesz wykonać makijaż samodzielnie, na ważną okazję, koniecznie zrób peeling i nałóż maskę pielęgnacyjną dzień wcześniej. Jak wygląda przygotowanie skóry pod makijaż? Tonik, serum i krem nawilżający to podstawa. Zamiast kremu możesz użyć bazy utrwalającej, korygującej niedoskonałości lub wygładzającej - wszystko zależy od tego, czego potrzebuje twoja cera. Makijażystki zazwyczaj stosują dwie metody malowania. Pierwsza z nich to wykonanie w pierwszej kolejności makijażu twarzy, a następnie oka, a druga z nich to najpierw oko, a potem twarz. Jeśli jesteś początkująca, warto zacząć od oka - będzie łatwiej usunąć obsypany cień z powieki. Jak konturować twarz? Na kształt twarzy wpływ mają nie tylko róż, bronzer i rozświetlacz. Makijaż oka ma duże znaczenie. Warto "wyciągnąć" cienie oraz kreskę zrobioną eyelinerem ku skroniom. Efekt? Lifting bez skalpela, a oczy będą wydawać się większe! Zdecydowanie kluczową rolę w makijażu ma konturowanie. Jakich kosmetyków potrzebujesz, by uzyskać efekt idealnie wymodelowanej twarzy? Must have w twojej kosmetyczce to bronzer, róż, rozświetlacz oraz korektor

Konturowanie twarzy
Konturowanie twarzy Fot. Shutterstock

Konturowanie twarzy na mokro i na sucho - co wybrać?

Chcesz uzyskać efekt konturowania twarzy jak Kim Kardashian? To nic trudnego! Aby uzyskać mocny efekt, potrzebujesz kosmetyków do konturowania na sucho i mokro. Po zastosowaniu podkładu, a przed nałożeniem pudru zacznij konturowanie na mokro. W okolicy pod oczami aplikuj niewielką ilość korektora, najlepiej wybrać taki o działaniu rozświetlającym lub o jeden ton niższy od koloru podkładu. Korektor warto nałożyć także na środek czoła, nos oraz brodę - tak jak na poniższym zdjęciu. Strefy, w których nakładamy jasne kosmetyki, czyli korektor lub rozświetlacz, mają sprawić, że będą one uwydatnione. Natomiast bronzer nakładamy w tych okolicach, które chcemy optycznie zmniejszyć. Pod kośćmi policzkowymi, przy linii włosów, a także w okolicy żuchwy i na szyi. Rozświetlacz nakładamy na kości policzkowe w kierunku skroni, a róż na centralną część policzka. Ważne, by wybierać kosmetyki w delikatnych i naturalnych odcieniach. Po konturowaniu na mokro możesz utrwalić makijaż pudrem, a następnie przejść do konturowania odpowiednikami tych kosmetyków w wersji na sucho. Pamiętaj, że z konturowaniem łatwo przesadzić i uzyskać nienaturalny efekt. Dobrze zblenduj produkty za pomocą puchatego pędzla lub gąbeczki, by granice konturowania były niewidoczne.

Konturowanie twarzy
Konturowanie twarzy Fot. Shutterstock

Magia konturowania twarzy 

Konturowanie twarzy pomoże ci przede wszystkim podkreślić naturalne piękno. Warto "podglądać" jak makijaż wykonują profesjonaliści, a śledzić ich możesz na Instagramie, TikToku i Youtube - ich rady są bezcenne, a metodą prób i błędów uda ci się wybrać idealną metodę konturowania twarzy. Dobre kosmetyki do konturowania znajdziesz w drogeriach i nie musisz wydawać na nie milionów. Warto szukać tańszych zamienników dla kultowych produktów - są trwałe i niedrogie!

 
Więcej o: