Naturalne paznokcie to najgorętszy trend 2020 roku! Sprawdź zanim wybierzesz się na manicure lub zrób go sama w domu

Nie masz pomysłu na nowe mani? Postaw na naturalne paznokcie, które chyba nigdy nie wyjdą z mody! To jednak nie znaczy, że masz zapomnieć o ich malowaniu. Na rynku jest wiele kolorów, które pomogą Ci wpisać się w trend tego lata.

Jak zapuścić naturalne paznokcie?

To pytanie zadaje sobie pewnie wiele kobiet. Na stan naszych paznokci wpływa wiele czynników, nie tylko zewnętrznych, ale także wewnętrznych. Zła dieta, niewłaściwa suplementacja, brak niektórych witamin, a także codzienne zmywanie naczyń płynami chemicznymi, które mają ogromny wpływ na naszą płytkę. Naturalne paznokcie mogą zachwycać minimalizmem i klasą, jednak trzeba pamiętać, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji. Nie zapominajmy o usunięciu skórek, nadaniu im ulubionego kształtu pilniczkiem i skróceniu ich do wygodnej długości. W sklepach znajdziemy też wiele odżywek, które pomogą nam w zapuszczeniu zdrowych i mocnych paznokci.

INGLOT - lakiery do paznokciINGLOT - lakiery do paznokci Fot. Inglot

Naturalne paznokcie: kolory

Wszystko co naturalne znowu w modzie! Odchodzimy od sztucznych, przerysowanych form, fasonów i eksperymentów. To dotyczy nie tylko mody, ale także branży kosmetycznej. Konsumenci dużo świadomiej kupują kosmetyki stawiając na te z naturalnych składników, których opakowania jeszcze bardziej nie przyczynią się do zaśmiecania naszej planety. Naturalne paznokcie wcale nie muszą nam się kojarzyć z niepomalowaną płytką. Warto jednak postawić na odpowiednie kolory. Inglot zaskoczył swoich fanów nowymi lakierami do paznokci z linii NATURAL ORIGIN. Produkty są wegańskie, a w ich składzie minimum 77% składników jest pochodzenia naturalnego. W tej serii znajdziemy aż 7 naturalnych odcieni takich jak beże i delikatne róże, a także 3 inne kolory dla fanek klasycznej czerwieni i burgundu. Produkty łatwo aplikuje się na płytkę, a dodatkowo są odporne na ścieranie i nie odpryskują.

INGLOT - lakiery do paznokciINGLOT - lakiery do paznokci Fot. Inglot

Kształty naturalnych paznokci

Naturalne paznokcie migdałki mają wiele fanek. Są wygodne i łatwe w pielęgnacji, co z pewnością ma ogromny wpływ na ich popularność. Dodatkowo optycznie wyszczuplają i wysmuklają palce i dłonie. Innym modnym kształtem jest kwadratowa płytka. Tu musimy zaznaczyć, że ten kształt dużo bardziej narażony jest na uszkodzenia. Ostro zakończone końce paznokcia szybciej się łamią i należy ostrożniej wykonywać codzienne czynności. Można też pokusić się o ich dodatkowe wzmocnienie chociażby za pomocą akrylu lub żelu.

Więcej o: