Jak piłować paznokcie, żeby miały ten sam kształt

Jak piłować paznokcie, aby miały ten sam kształt i długość? Jak piłować zarówno migdałki, jak i kwadraty. Na pytanie odpowiada Magdalena Janusz, ekspert stylizacji i pielęgnacji ORLY Papaya Studio Kraków. Każdy z nas ma inną dłoń, inny kształt płytki, dlatego zanim zaczniemy piłować swoje paznokcie musimy zastanowić się jaki kształt będzie dla nich najbardziej odpowiedni? Jaki kształt będzie optycznie wysmuklał całą dłoń?
Jaki pilnik Orly wybrać Jaki pilnik Orly wybrać Pilniki Orly

Jaki pilnik do paznokci wybrać?

Do skracania paznokci mamy do wyboru różne rodzaje pilników: papierowe, szklane, kryształowe. Najczęściej i najchętniej wybierane są pilnik papierowe. Ważna jest ziarnistość czyli gradacja pilnika. Do paznokci naturalnych wybieramy gradację 180, 240. Są one delikatne i najbardziej bezpieczne, nie powodują mechanicznych uszkodzeń, czyli rozwarstwiania się płytki. Szklane i kryształowe pilniki będą najlepsze do twardych i trudnych do spiłowania paznokci. Są twardsze i charakteryzują się większą gradacją. W trakcie piłowania zwracaj uwagę, czy paznokcie nie pękają lub nie rozwarstwiają się. Jeśli tak, koniecznie zmień typ pilnika. 

Masz problem z zadzierającymi się paznokciami? Zobacz, co z tym zrobić!

Warto zainwestować w zdrowie swoich paznokci i chodzić tylko do sprawdzonych salonów kosmetycznych Warto zainwestować w zdrowie swoich paznokci i chodzić tylko do sprawdzonych salonów kosmetycznych Jak prawidłowo piłować paznokcie

Prawidłowy manicure

Podstawą prawidłowej pielęgnacji paznokci jest manicure, podczas którego czynności mają odpowiednią kolejność:

1. piłowanie

2. namaczanie

3. opracowanie skórek

Nie piłujemy wilgotnych, rozmoczonych paznokci. Unikamy również piłowania w obie strony. Prawidłowe skracanie paznokci wygląda następująco: pilnik trzymamy pod kątem 45° (stopni) i delikatnie piłujemy od lewej do prawej strony. Nie w obu kierunkach. Trzymanie się tych zasad nie tylko poprawi kondycję paznokci, ale pozwoli lepiej kontrolować ich kształt. Te rady koniecznie weź pod uwagę podczas pielęgnacji.

Zobacz - produkty do pielęgnacji paznokci. TOP propozycje znanych marek!

Manicure Manicure Jak piłować paznokcie

Długość paznokci

Na początek dokładnie oceniamy paznokcie. Często wielkość płytki paznokci u prawej dłoni różni się od ich wielkości u lewej dłoni. Skracając je, patrzymy na całą ich długość, nie tylko na długość od końca opuszka - czyli wzrost. Wyrównana długość paznokci jest ważna, szczególnie, kiedy malujemy je lakierem. Kolorowy lakier uwypukli różnice w długości i nierówności. Dokładnie więc zastanów się, jak spiłować paznokcie, aby zatuszować wszelkie nierówności pomiędzy nimi. 

Czy wiesz, w jakiej kolejności nakładać preparaty do paznokci? Najpierw odżywka, a może baza? Sprawdź!

Jak piłować paznokcie Jak piłować paznokcie Kształty paznocki

Kształt paznokci

Preferencje są różne, moda również, jednak staramy się, aby kształtem paznokci "wysmuklić dłoń" i nadać jej lekkości.

Obecnie modny jest kształt tzw. "migdałek w szpic". Nie każdemu on odpowiada. Skracając paznokcie, modelując je zwracamy uwagę na aktualny kształt płytki, czy jest ona: owalna, trójkątna, prostokątna, szeroka tzw. "łopatowata", mała.

- paznokcie owalne - w miarę długa i smukła płytka - są najmniej problematyczne, możemy nadać im każdy kształt, naturalny czyli owalny, kwadratowy czy też ?migdałek?

- paznokcie trójkątne - modelujemy na kształt owalny, "migdałka" lub okrągły. Delikatnie piłujemy brzegi prawy i lewy po czym modelujemy wierzchołek kierując się faktycznym kształtem migdała.

- paznokcie prostokątne - najlepiej będą wyglądać wypiłowane w "kwadrat". Zaczynamy od delikatnego korygowania brzegów prawego i lewego po czym skrócenia ich w linii prostej, pamiętając o delikatnym zaokrągleniu boków. Zaokrąglając boki unikniemy ich zadzierania się, jednocześnie nadając paznokciom lekkości.

- płytka szeroka, łopatowata - rośnie na boki, dlatego staramy się piłować ją, tak aby nadać jej kształt owalny. Zachowując tą zasadę wysmuklimy dłoń, a paznokcie będą wyglądały na delikatniejsze. Zaczynamy od piłowania brzegów prawego i lewego po czym modelujemy wierzchołek.

- płytka mała, krótka - wszystko zależy do tego czy jest ona szeroka czy też nie. Jeśli jest szeroka modelujemy ją na owal. Jeśli jest smukła zapuszczamy paznokcie i możemy nadać jej kształt dowolny: delikatny, zaokrąglony kwadrat, owal czy "migdałek"

Zobacz - piękne lakiery hybrydowe w dobrej cenie