Peeling skóry głowy - czemu warto go robić i w jaki sposób?

Peeling skóry głowy to ważna część pielęgnacji włosów, choć nie przez wszystkich wykonywana. Tymczasem ta czynność może skutecznie poprawić kondycję kosmyków. Zobacz jak wykonywać taki peeling i jak wpływa na zdrowie włosów!

Większość z nas wie, że od czasu do czasu powinno wykonywać się peeling twarzy i skóry całego ciała, ale nie każdy ma świadomość, że dotyczy to także głowy. Myśląc o pielęgnacji włosów raczej koncentrujemy się na ich myciu, a także odżywianiu za pomocą np. masek. Peeling skóry głowy jest idealnym uzupełnieniem, który warto włączyć do swojej rutyny. 

Peeling do skóry głowy - czemu powinno się go robić?

Robiąc peeling twarzy lub ciała, usuwamy martwy naskórek, dzięki czemu skóra staje się bardziej miękka, a także łatwiej działają na nią wszelkie kosmetyki pielęgnacyjne. Dokładnie tak samo jest ze skórą głowy, choć wciąż peeling właśnie tego obszaru nie jest powszechny. Tymczasem taki zabieg pomaga poprawić kondycję włosów, dlatego jeśli widzisz, że twoje kosmyki są słabe, łamliwe i wolno rosną to zdecydowanie warto tego wypróbować. Peeling skóry głowy usuwa martwy naskórek, ale także zanieczyszczenia oraz pozostałości różnych kosmetyków. Dodatkowo wykonując go polepszamy ukrwienie skóry głowy, dzięki masażowi głowy. To ma świetny wpływa na cebulki, które są wzmacniane.

peeling skóry głowypeeling skóry głowy fot. shutterstock

Efekty peelingu do skóry głowy

Peeling skóry głowy wpływa zarówno na sam skalp, jak i włosy na całej długości. Już kilku takich zabiegach możesz zobaczyć istotną różnicę. Twoje kosmyki będą mocniejsze, a także zmniejszy się ich wypadanie. W dodatku jeśli zapuszczasz włosy i ubolewasz nad tym, że tak wolno rosną - dzięki peelingowi zauważysz, że to się zmieni! W dodatku twoje inne zabiegi pielęgnacyjne np.  nakładanie maski odżywczej, będą przynosić lepsze rezultaty, bo składniki odżywcze lepiej wnikną wgłąb skóry. Regularny peeling skóry głowy pomaga również ustabilizować poziom sebum, dlatego włosy tak szybko się nie przetłuszczają. To również remedium dla osób borykających się z łupieżem, z którym w ten sposób można się pożegnać. Zastanawiasz się jak często peeling skóry głowy powinno się wykonywać? Najlepiej raz w tygodniu, regularnie. Wtedy efekty będą wyraźnie widoczne. 

Zobacz też: Trendy 2020: żelki na włosy - smaczna nowość, która zadba o zdrowie włosów. Jak to działa?

peeling skóry głowypeeling skóry głowy fot. shutterstock

Peeling skóry głowy domowe sposoby

Peeling do skóry głowy można znaleźć gotowy w drogeriach internetowych i stacjonarnych. W swojej ofercie mają go m.in, marki Vianek, Biovax, Anwen. Jednak jeśli lubisz sama tworzyć proste kosmetyki pielęgnacyjne to możesz w łatwy sposób wykonać go samodzielnie, używając maksymalnie 2 - 3 składników. Wśród najpopularniejszych wyróżnić można trzy rodzaje peelingów:

- peeling skóry głowy z kawy 

- peeling cukrowy

- peeling skóry głowy z użyciem glinki

peeling skóry głowy kawapeeling skóry głowy kawa fot. shutterstock

1. Peeling skóry głowy kawa

Ten pierwszy peeling często stosowany jest do całego ciała, a w przypadku włosów działa równie dobrze. Kawa poprawia ukrwienie skóry głowy, i tym samym cebulki są lepiej dotlenione, a włosy lepiej rosną. Jak go wykonać? Wystarczą 3 łyżki szamponu i 3 łyżki fusów z kawy, które dokładnie mieszamy. Najlepiej wybrać szampon bez mocnych detergentów typu SLS. Ten peeling skóry głowy nie dla wszystkich będzie odpowiedni: ma silne działanie, może być nieodpowiedni dla skóry wrażliwej i czasem przyciemnia włosy.

2. Mieszanka do peelingu z cukrem

Prosty do wykonania jest również peeling do skóry głowy cukrowy. Wystarczy wymieszać 2 łyżki szamponu z 1/2 łyżki cukru. Jeśli zależy ci na delikatnym efekcie ścierającym to wybierz cukier drobnoziarnisty. Może być zarówno trzcinowy, jak i biały.

3. Zastosowanie glinki

Peeling skóry głowy, do którego potrzebna ci glinka będzie z idealny dla włosów przetłuszczających się, a także z tendencją do łupieżu. Można zastosować tutaj glinkę zieloną lub biała. Ta pierwsza ma właściwości mocniej ścierające. Do peelingu z glinki często dodaje się też trochę cukru, więc mamy tutaj 2 w 1. Połącz 2 łyżki cukru, 3 łyżki szamponu i 1 łyżkę glinki i wymieszaj. Jeśli zdecydujesz się na glinkę zieloną, mocniej peelingującą, to dodaj tylko 1 łyżkę cukru.

Zobacz też: Lato 2020: Kosmetyki z filtrem do włosów - sprawdź dlaczego powinnaś je stosować

peeling skóry głowy glinkapeeling skóry głowy glinka fot. shutterstock

Peeling skóry głowy jak wykonać? 

Przed peelingiem skóry głowy należy włosy dokładnie umyć. Następnie mieszankę nakładamy na głowę. Wykonujemy masaż skóry głowy, okrężnymi ruchami, który powinien trwać od 5 do nawet 10 minut. Czas to właściwie kwestia indywidualna. Mocniej ścierający peeling skóry głowy powinno wykonywać się krócej, tak samo jest w przypadku skóry wrażliwej. Warto też robić to delikatnie, czyli nie drapać skóry głowy. Następny krok to spłukanie mieszanki wodą, a na koniec umycie włosów szamponem. I to wszystko, peeling skóry głowy zrobiony!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.