Jak prostować włosy bez prostownicy? Domowe sposoby na proste kosmyki

Jak prostować włosy bez prostownicy? Jeśli przyzwyczaiłaś się do robienia tego właśnie tym urządzeniem to może to być dla ciebie nie do pomyślenia. Tymczasem jest aż kilka sposobów na pozbycie się loków i fal, które możesz zrobić w domu.

Kobiety z burzą loków lub z falowanymi włosami, często chciałyby mieć proste kosmyki, dlatego nawet codziennie prostują włosy. Najprostszym i najbardziej popularnym sposobem jest oczywiście użycie prostownicy. Jednak, jak wiadomo, to może niszczyć włosy z powodu bezpośredniego działania wysokiej temperatury, szczególnie jeśli robi się to często. Są jednak inne metody, które warto wypróbować - zobacz jak wyprostować włosy bez prostownicy!

Jak prostować włosy bez prostownicy - specjalne kosmetyki do prostowania włosów

Jeśli masz fale lub loki to możesz sięgnąć po kosmetyki, których zadaniem jest wygładzenie kosmyków i tym samym pomóc w ich wyprostowaniu. Efekty często mogą być całkiem zadowalające, więc warto spróbować!  Takie kosmetyki do prostowania włosów bez prostownicy możesz znaleźć w drogeriach lub specjalnych sklepach fryzjerskich. Mogą być np. w formie fluidu lub sprayu. W opisie stosowania możesz zauważyć, że jest tam wymagane użycie prostownicy, ale tak naprawdę wystarczy po prostu odpowiednie suszenie włosów. Jak prostować włosy bez prostownicy? Najpierw nałóż kosmetyk na wilgotne włosy, dobrze rozczesane, od góry do samego dołu, wygładzając kosmyki. Następnie potrzebujesz zwykłej suszarki, na którą załóż spłaszczoną końcówką. Susz włosy od samego czubka głowy do dołu, trzymając suszarkę sztywno w kierunku głowy, jedynie przesuwając rękę w dół - nie przyspieszaj suszenia za pomocą ruszania ręką na różne strony. Najlepiej używaj zimnego strumienia powietrza.

Zobacz też: Prostowanie włosów - 5 produktów, które wyczarują lśniącą i gładką taflę na włosach!

jak prostować włosy bez prostownicyjak prostować włosy bez prostownicy fot. shutterstock

Jak dobrze wyprostować włosy - olejowanie

Olejowanie włosów znane jest głównie jako dobry sposób na nawilżenie i ogólną poprawę kondycji włosów. Tymczasem olejki mogą być pomocne również gdy chcesz wyprostować włosy bez prostownicy. Działa to w ten sposób, że kosmyki są po prostu cięższe i dzięki temu naturalnie się prostują. Dodatkowo oczywiście pielęgnują je i nadają blasku. Jak prostować włosy bez prostownicy za pomocą oleju? Najpierw trzeba podgrzać wybrany olej np. migdałowy lub sezamowy, tak aby był ciepły, ale nie gorący. Następnie rozprowadź go po całej długości włosów, równomiernie. Potrzymaj olej na kosmykach przez 30 min, pod ręcznikiem, a następnie spłucz i umyj włosy. 

prostowanie włosów bez prostownicyprostowanie włosów bez prostownicy fot. shutterstock

Naturalne sposoby na prostowanie włosów - z użyciem szałwii

Czasem nie doceniamy starych metod naszych babć i prababć, myśląc, że te nowoczesne są bardziej skuteczne. Często tak faktycznie jest, ale tak jak np. w przypadku prostownicy - mogą mieć skutki uboczne. Jak prostować włosy bez prostownicy naturalnym sposobem? Z pomocą może przyjść np. szałwia, a dokładnie napar z użyciem tego zioła. Możesz zalać 2-3 saszetki szałwii litrem wrzącej wody i zaparzyć, pozostawiając torebki na kilka minut. Umyj włosy szamponem i spłucz. Gdy napar ostygnie polewaj kilkukrotnie włosy otrzymanym roztworem. Możesz również zanurzyć je w misce z tym naparem. Nie spłukuj szałwii i po wysuszeniu suszarką (sposobem opisanym powyżej) ciesz się wyprostowanymi włosami bez użycia prostownicy!

jak prostować włosy bez prostownicyjak prostować włosy bez prostownicy fot. shutterstock

Jak prostować włosy bez prostownicy - zbawienny ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy ma wiele świetnych właściwości. Dzięki stosowaniu go w pielęgnacji włosów, można sprawić, że staną się one miękkie, pełne blasku i mocne. Dodatkowo przeciwdziała łupieżowi. Jednak można go stosować również właśnie do wyprostowywania włosów w naturalny sposób. Jak prostować włosy bez prostownicy za pomocą octu jabłkowego? Wystarczy zrobić płukankę. Do szklanki wody dodaj 2 łyżki octu i dobrze wymieszaj. Jeśli masz długie włosy - na dwie szklanki wody użyj 4 łyżek octu. Polej tą mieszanką umyte włosy i pozostaw do swobodnego wyschnięcia. W ten sposób wyprostowanie włosów bez prostownicy można połączyć z pielęgnacją.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.