Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą? TOP sposoby, które działają!

Nasze włosy na co dzień poddawane są działaniu wysokich temperatur. Suszenie, prostowanie i lokowanie, mają wpływ na kondycję naszych pasm. Warto więc zainwestować w kosmetyki, które ochronią je przed szkodliwym działaniem ciepła. Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą? Podpowiadamy.

Kosmetyki chroniące włosy przed wysoką temperaturą

Przesuszone i zniszczone włosy to problem wielu z nas. Uwielbiamy eksperymentować z pasmami, co chwilę kręcąc je, prostując, farbując i susząc. Właśnie dlatego bardzo istotna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Tu pomóc mogą kosmetyki chroniące włosy przed wysoką temperaturą. Dzięki nim, nie będziesz musiała się martwić o ich kondycję, a dodatkowo będą one lśniące i odporne na czynniki zewnętrzne. Czym może skutkować używanie gorącej temperatury bez zabezpieczenia kosmyków?

  • zerwaniem wiązań chemicznych we włosach, przez co będą się one łamać
  • włosy stają się szorstkie i nieprzyjemne w dotyku
  • przesuszone kosmyki sprawiają, że trudniej ułożyć fryzurę
  • brak blasku, sprężystości
  • rozdwojone końce

Sposoby na ochronę włosów przed temperaturą

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą? Jest na to kilka sposobów, a ich wybór zależy od osobistych preferencji. Do dyspozycji mamy różnego rodzaju mgiełki termoochronne, które zawierają składniki tworzące barierę ochronną między włosem, a ciepłym powietrzem. Najczęściej są one połączeniem ekstraktów roślinnych z silikonami. Według internautek ciekawą propozycją mgiełki ochronnej może być ta marki Marion. Produkt bez spłukiwania, który został stworzony do ochrony włosów narażonych wysokiej temperatury podczas używania suszarki, prostownicy lub lokówki. Zawiera kopolimery, które pozostawiają na włosach film zabezpieczający włosy przed wysuszeniem, dzięki czemu stają się one mocne i łatwiejsze w ułożeniu. Drugim produktem z wysoką oceną jest mgiełka marki Douglas. Rinsing Vinegar Spray do włosów zawiera moc octu owocowego z ekstraktem z mango, nadając włosom blasku i miękkości. Jej cena to około 30 złotych.

jak chronić włosy przed wysoką temperaturąjak chronić włosy przed wysoką temperaturą shutterstock

Kosmetyki chroniące przed wysoka temperatura - serum do włosów

Warto wypróbować również serum chroniące przed wysoką temperaturą. Zawiera cenny i bogaty skład, który pomoże naszym włosom zachować blask i miękkość. Jeżeli na co dzień prostujesz włosy lub suszysz, tego rodzaju serum to twój nowy must have w kosmetyczce. Warto używać go po każdym myciu na końcówki włosów, dzięki temu zabezpieczamy je przed łamaniem i kruszeniem się. Dodatkowo stosowanie olejku czy serum jest bezpieczniejsze dla włosów, ponieważ nie zawiera w składzie alkoholu. Odpowiedni do wygładzania włosów. 

włosywłosy fot. shutterstock

Jak chronić włosy przed wysoką temperaturą?

Istnieje kilka ważnych wskazówek. które pomogą zminimalizować skutki częstego używania sprzętów do stylizacji. Istotne jest używanie sprzętów, które są dobrej jakości i mają wysokie oceny np. w rankingach internetowych. Takim produktem jest prostownica Keratin Protect marki Remington. Jej płytki zawierają te dwie magiczne substancje. Zaawansowana technologia ceramiczna chroni i odżywia twoje włosy podczas stylizacji. Z takim urządzeniem będziesz mogła bezpiecznie odtwarzać ulubione fryzury i spoglądać z uśmiechem w swoje lustrzane odbicie. Pamiętaj, by stylizować włosy na sucho, dzięki czemu zmniejszysz możliwość wystąpienia negatywnych skutków wysokiej temperatury.

keratynowe prostowanie włosówkeratynowe prostowanie włosów shutterstock

Więcej o: