Jak zrobić żel aloesowy? Naturalny antybakteryjny i nawilżający kosmetyk, który musisz mieć!

Obecnie wszelkie antybakteryjne kosmeyki przeżywają moment chwały. Nie udało ci się kupić płynu dezynfekcyjnego? Zrób samodzielnie żel aloesowy! Jest naturalny i posiada wiele cennych właściwości. Zobacz, jak go wykonać!

W obecnej sytuacji musimy dbać o odpowiednią higienę. Płyny do dezynfekcji rąk zniknęły z półek w drogeriach. Jak sobie więc z tym radzić? Płyn można zrobić samemu w domu. W internecie znajdziemy wiele poradników na ten temat. Jednak może on bardzo wysuszać dłonie, gdyż zazwyczaj zawiera dużą ilość alkoholu. Doskonałą alternatywą jest żel aloesowy. Od dawna znamy cenne właściwości tej rośliny. Warto więc wykorzystać ją w codziennej pielęgnacji dłoni i twarzy. Jak zrobić żel aloesowy w domu? To nie takie trudne! 

Żel aloesowy - właściwości i działanie 

Aloes wykorzystuje się w kosmetyce już od dawna. Cenimy go przede wszystkim za właściwości lecznicze i antybakteryjne. Wykorzystuje się go w łagodzeniu ran, stanów zapalnych czy uczuleniowych wysypek. Doskonale wspiera regenerację suchej i wrażliwej skóry. Aloes zawiera w sobie w dużej mierze wodę oraz szereg witamin jak A, E i C. Oprócz tego zawiera też w sobie polisacharydy, beta karoten, kwasy tłuszczowe, cenną biotynę oraz sole mineralne. Dzięki temu znacznie poprawia kondycję skóry. Nawilża ją, koi i wzmacnia. Skóra staje się gładsza, bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych oraz wolniej się starzeje. 

Żel aloesowy wykorzystywany jest również w przypadku poparzeń skóry oraz trądziku. Łagodzi pieczenie, swędzenie i wszelkie uczucie dyskomfortu. W przypadku skóry rąk nie tylko ją nawilży i zregeneruje, ale także i pozbędzie się zarazków oraz wszelkich bakterii. Można go stosować zamiennie lub wraz z płynem antybakteryjnym. Żelem aloesowym można również myć twarz, aby ją nawilżyć, ukoić i pozbyć się bakterii. Jest uniwersalny i w pełni naturalny! 

Liście aloesuLiście aloesu / shutterstock

Jak zrobić domowy żel aloesowy? 

Zastanawiasz się, co zrobić z aloesu? Co powiesz na domowy żel? Wykorzystasz go zarówno do twarzy, rąk, jak i do całego ciała. To świetny i naturalny kosmetyk, które nie powinno zabraknąć w twojej kosmetyczce. Czy warto robić go samemu, skoro można go kupić w sklepie? Warto, gdyż samodzielnie wykonany jest w pełni naturalny - bez chemicznych dodatków. Dzięki temu masz pewności, że działa dokładnie tak, jak powinien. Oto krok po kroku, jak zrobić  żel aloesowy: 

  • potrzebujesz: aloes doniczkowy, witaminy E, C, A z kapsułek, ulubiony olejek (najlepiej z drzewa herbacianego). 
  • odetnij z aloesu kilka liści. Nie bój się - odrosną! Przetnij je wzdłuż i łyżeczką wyskrob znajdujący się w nich żel. 
  • żel z liści przełóż do blendera lub do miseczki. Dodaj pozostałe składniki: kapsułki witamin dodaj, tyle ile liści aloesu. Na koniec wlej też kilka kropelek olejku i odrobinę wody. 
  • wszystko dokładnie wymieszaj. Gotowe! 

Jak zrobić żel aloesowyJak zrobić żel aloesowy / shutterstock

Żel z aloesu - jak stosować 

Żel aloesowy możesz używać do poprawienia kondycji twarzy. Najlepiej stosować go na wieczór, po zmyciu wszelkiego makijażu. Posmaruj nim twarz i poczekaj aż całkowicie wsiąknie. Żel zapewni ci uczucie ukojenia oraz sprawi, że skóra stanie się elastyczna, miękka i napięta. Bardzo szybko zauważysz poprawę, o ile będziesz go stosować systematycznie. 

Żel może również pełnić funkcję antybakteryjną do rąk i twarzy. Możesz go zmieszać z płynem do dezynfekcji rąk. W przypadku oczyszczania twarzy, warto go stosować, jak płyn micelarny. Aloes przyda się także do odkażenia ran czy złagodzenia bólu podczas poparzenia. Pomaga również w walce z wszelkimi wypryskami i wągrami na twarzy i ciele. 

Co ciekawe, żel aloesowy można również stosować na popękane i suche pięty. Doskonale je nawilży i zregeneruje. Sprawdzi się również jako kosmetyk do pielęgnacji skóry głowy oraz włosów. Stosuj go na suche końcówki oraz na problematyczną skórę głowy - łuszczenie się oraz łupież. 

Już wiesz, jak zrobić żel aloesowy? Jak widzisz, ma on wiele właściwości i zastosowań. Koniecznie go wypróbuj! 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.