Kremowanie włosów - prosty sposób na piękne włosy. Czemu warto go wypróbować?

Kremowanie włosów to zabieg do wykonania w domu, który może niektórych zadziwić, ale warto go wypróbować. Jest alternatywą do bardziej popularnego olejowania. Jego główne zadanie to poprawa kondycji włosów, a co za tym idzie - ich wyglądu. Na czym polega ten sposób?

Kremowanie włosów

Włosy potrafią być niezwykle piękne i być dużą ozdobą, ale niestety czasem są również niesforne i wcale nie takie jak byśmy oczekiwały. W celu poprawienia ich wyglądu nie wystarczy często sam szampon i odżywka. Popularne jest nakładanie na nie maseczek oraz np. olejowanie. Jednak inny, dość zaskakujący sposób to kremowanie włosów, które polega właśnie na nakładaniu kremu na włosy. Ten kosmetyk, który bardziej kojarzy się w pielęgnacją skóry, nawilża i wzmacnia kosmyki, dzięki czemu są gładkie i lśniące. To wszystko jest możliwe, dzięki bogactwu składników pielęgnujących. Jednak, aby uzyskać oczekiwany efekt warto wiedzieć kilka rzeczy - kto może nakładać krem na włosy, jaki kosmetyk będzie najlepszy i jak to poprawnie wykonać.

Dla jakich włosów?

Kremowanie włosów ma za zadanie przywrócenie im blasku, objętości i ogólnego zdrowego wyglądu. Z tego powodu ten zabieg jest dedykowany głównie osobom z włosami suchymi, łamliwymi i zniszczonymi różnymi zabiegami, np. częstym farbowaniem. To również dobra metoda dla osób, których włosy puszą się. Aktywne składniki kremów np. masło shea lub witaminy odżywią same włosy, a także skórę głowy. Nakładanie kremu na włosy jest alternatywą do olejowania i na pewno jest to dobre wyjście dla osób, które preferują konsystencję właśnie kremową niż bardziej tłustą i lejącą się olejków. Dodatkowo kremowanie może okazać się dużo prostsze - łatwiej dozować odpowiednią ilość kremu. 

kremowanie włosówkremowanie włosów fot. shutterstock

Kremowanie włosów - jaki krem?

Na rynku istnieją już specjalne kremy do włosów, ale tak naprawdę zastosować można tutaj praktycznie wszystkie inne kosmetyki o takiej konsystencji, które formalnie przeznaczone są do innych części ciała. Do kremowania włosów można więc użyć kremów do rąk, do twarzy, ale również balsamów i mleczek. Ważny jest przede wszystkim skład, a więc unikanie bardzo chemicznych kosmetyków, ze toksycznymi substancjami. Przykładami niekorzystnych dla zdrowia składników są wszelkie parabeny, chemiczne konserwanty, ale także niektóre rodzaje alkoholi (np. alkohol denat może przesuszać). Zwracaj uwagę również na to, aby nie było w nich parafiny i formaldehydu. Warto wybierać jak najbardziej naturalne kosmetyki, które bogate są w ekstrakty z roślin, olejki, humektanty oraz witaminy, ale równocześnie nie zawierają tego co może szkodzić. W nawilżaniu i poprawie wyglądów włosów szczególnie pomocne będą składniki nawilżające, czyli np. gliceryna, masło shea, aloes. Można również poszukać kremów, które mają w sobie  ekstrakty z roślin, które są szczególnie zbawienne dla włosów - np. pokrzywa lub rumianek.

Zobacz też: Szampon w kostce - chwyt marketingowy czy realne właściwości? Oto nasze top 3

kremowanie włosówkremowanie włosów fot. shutterstock

Kremowanie włosów na sucho czy mokro? 

Właściwie można i tak i tak. Jednym ze sposobów jest zastosowanie kremu na włosy suche, czyli nieumyte. Najlepiej jednak zwilżyć je nieco samą wodą i nałożyć krem za pomocą dłoni, rozczesując włosy palcami. Dozujmy kosmetyk z wyczuciem, aby mógł w całości się wchłonąć, bez pozostawiania warstwy. Krem można zatrzymać na włosach np. przez pół godziny lub godzinę, albo nawet na całą noc, a następnie umyć szamponem. 

Możliwe jest jednak robienie kremowania włosów tuż po ich umyciu, na mokre kosmyki, i tym samym zastąpić kremem odżywkę. Z powodu tego, że tego kosmetyku się nie spłukuje, należy uważać z ilością. Czasem wystarczy też kremowanie tylko końcówek, a nie całych włosów. 

Kremowanie włosówKremowanie włosów fot. shutterstock

Efekty kremowania włosów najłatwiej zobaczyć po kilku tygodniach albo nawet kilku dniach. Może to zależeć od kondycji naszych włosów, a także od kosmetyku, który zastosujemy. Ważna jest te z regularność wykonywania tego zabiegu. Możesz to robić co 2 lub 3 dzień, ale jeśli zauważysz, że włosy s ą zbyt obciążone to można ograniczyć do jednego dnia na tydzień. 

Zobacz też: Domowe sposoby na mocne włosy, czyli jak sprawić, żeby były lśniące i niełamliwe

Więcej o:
Copyright © Agora SA