Wegańskie kosmetyki, czyli kilka powodów, dla których warto je kupić

Wegańskie kosmetyki to zdrowe i dobre produkty, przy których tworzeniu nie cierpią zwierzęta. Coraz częściej stajemy się świadomymi konsumentami, którzy zwracają uwagę nie tylko na cenę, ale również na jakość i pochodzenie produktu. Specjalnie dla was przygotowaliśmy ciekawostki na temat wegańskich kosmetyków.

Czym jest weganizm?

Weganizm to nie tylko dieta. Jest to po prostu styl życia, a w jego skład wchodzi dieta wegańska. Opiera się ona na rezygnacji z produktów zwierzęcych, takich jak mięso, mleko czy miód. Weganie nie stosują kosmetyków, nie kupują ubrań ze skóry oraz nie biorą udziału w wydarzeniach, w których wykorzystuje się zwierzęta. Coraz więcej marek decyduje się na wprowadzanie wegańskich kosmetyków. Specjalnie dla was przygotowaliśmy ciekawostki na temat wegańskich produktów. Sprawdź, dlaczego warto w nie zainwestować. 

wegańskie kosmetykiwegańskie kosmetyki shutterstock

Kosmetyki wegańskie - co to znaczy?

Wegańskie kosmetyki podbijają świat. Czym się charakteryzują? Według światowej organizacji Vegan Society są to produkty, które nie posiadają składników pochodzenia zwierzęcego, ani nie są na nich testowane. Wymogiem jest też brak składników pochodzenia GMO, czyli modyfikowanych genetycznie. Marka, której wege kosmetyki spełnią te wymagania, może ubiegać się o certyfikat Vegan Society, będący potwierdzeniem dobrego składu produktu. W Polsce jej odpowiednikiem jest Fundacja Viva, która wydaje znak V wybranym markom. Jest to symbol, którym oznacza ona produkty wegańskie.

Pomadki wegańskie- dla kogo?

Kosmetyki wegańskie to wybór nie tylko dla wegan, ale też dla tych, którzy cenią dobrą jakość produktu i nie jest im obojętny los zwierząt. Przede wszystkim zawierają one produkty niemodyfikowane genetycznie. Klientka wybierająca wegański kosmetyk wie czego oczekuje od produktu. Jakie są inne zalety wegańskich kosmetyków? Kupując je, wspierasz zapotrzebowanie na tego typu produkty, wpływając na decyzję koncernów. 

Czego nie powinny zawierać kosmetyki wegańskie

Panie posiadające cerę dojrzałą powinny zrezygnować z produktów, w których skład wchodzi kolagen, ponieważ pochodzi on od ze skóry ryb lub zwierząt. W drogeriach znajdziemy wege kosmetyki, które zastąpią niewegańskie odpowiedniki. W kremach nawilżających powinniśmy zwrócić uwagę na obecność elastyny, ponieważ jest to białko pochodzenia zwierzęcego. Kupując szminkę, sprawdź, czy na pewno nie ma w sobie lanoliny. Występuje ona również w błyszczykach, podkładach lub kremach. Pozyskiwana jest z gruczołów wielu ssaków posiadających wełnę, której przeznaczeniem jest chronić je przed zimnem. 

Wegańskie kosmetykiWegańskie kosmetyki shutterstock

Gwiazdy kochają wegańskie kosmetyki

Gwiazdy kochają wegańskie kosmetyki i to za ich sprawą ludzie słyszą o nowościach i najlepszych produktach. Coraz więcej osób decyduje się na świadomą pielęgnację naturalnymi składnikami. Najpopularniejszą makijażystką słynącą z wegańskiego składu jest Kate von D. Również Megan Markle uwielbia wege kosmetyki! Wszyscy zgadzają się z faktem, że wybór naturalnych składników, nie zmniejsza pożądanych efektów, a wręcz zmniejsza szanse na wystąpienie alergii lub podrażnień. 

Naturalne składniki, a typ skóry

Aby zwiększyć efekt działania kosmetyku, musi być on odpowiednio dobrany do cery twojej skóry. Cera sucha powinna zadbać o nawilżenie, warto wybrać produkty z aloesem lub rumiankiem. Dla tłustej sprawdzą się łagodzące olejki, takie jak herbaciany, różany i lawendowy. Dla skóry wrażliwej sprawdzi się kosmetyk wegański na bazie rumianku, a mieszana pokocha połączenie naturalnych składników nawilżających z tymi łagodzącymi podrażnienia.

Zobacz też: Bazy pod makijaż- te produkty przedłużą jego trwałość i wygładzą skórę