Botanic SkinFood i Neo MakeUp: nowe wegańskie marki kosmetyczne debiutują na polskim rynku

Kosmetyki bazujące na naturalnych, roślinnych wyciągach oraz pozbawione odzwierzęcych składników cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentek. Cieszy nas bardzo, gdy na rynek polski wkraczają kolejne nowe wegańskie marki kosmetyków.

Wegańskie kosmetyki Botanic SkinFood

Drogerie Natura wprowadziły do swojej oferty nową markę kosmetyków wegańskich, bogatych w wysoko odżywcze składniki superfoods – BOTANIC SkinFood. Kosmetyki bazują na składnikach superfoods, których dobroczynne właściwości znane były do tej pory głównie w pokarmie, a doskonale sprawdzają się również w pielęgnacji. W bogatym składzie tej linii znajdują się m.in. wyciągi z alg chlorella, konopii, nasion guarany, eukaliptusa, herbaty matcha, liści morwy białej, a także spirulina, chlorella czy hydrolat z kwiatów lawendy. W ofercie BOTANIC SkinFood znajduje się sześć linii kosmetycznych zaspokajających potrzeby nawet najbardziej wymagającej skóry, a także kobiet o cerze dojrzałej – oczyszczająca, nawilżająca, łagodząca, odmładzająca, energetyzująca.

Wegański makijaż z NÉO Make Up

Odpowiadając na potrzeby kobiet o wrażliwej cerze, a także weganek i wegetarianek, marka NÉO Make Up stworzyła gamę kosmetyków, które nie tylko zapewnią idealny makijaż, ale zadbają również o pielęgnację i odżywienie skóry. Wegańskie produkty NÉO Make Up zostały pozbawione składników, które najczęściej powodują irytację skóry i alergie. Kosmetyki te nie mają w składzie m.in. substancji
podrażniających ani składników odzwierzęcych, takich jak chociażby lanolina czy kolagen i elastyna. Zostały natomiast wzbogacone o substancje łagodzące i odżywcze, m.in. witaminę C, E, rumianek, masło shea i kwas hialuronowy. Dzięki szerokiej gamie dostępnych produktów, można wykonać wegański total look przy użyciu matowego  lub nawilżającego podkładu, sypkiego pudru transparentnego, palety do konturowania, prasowanego różu oraz wybranych maskar i błyszczyka Pro Plumping Lipgloss do wykończenia makijażu.

Więcej o: