Jacquemus wiosna-lato 2020. Zachwycający pokaz francuskiego projektanta

Wczorajszy pokaz Jacquemusa na sezon wiosna-lato 2020 odbył się w jednej z najbardziej zachwycających lokalizacji, jaką widzieliśmy w ostatnim czasie. Okazja była nie byle jaka - francuski projektant świętuje 10-lecie marki.

Jacquemus pokaz wiosna-lato 2020

Simon Porte Jacquemus po raz kolejny rozkochał nas w swojej modzie. I w południowej Francji, bo to tam, na polu lawendy odbył się jego najnowszy pokaz na sezon wiosna-lato 2020. Francuski projektant świętuje w tym roku 10-lecie swojej marki, która regularnie zbiera pochwały. Tym razem świat zachwycił się przepiękną lokalizacją imprezy, ale też propozycjami młodego designera.

Jacquemus zatytułował swój pokaz "Le Coup de Soleil". Chciał, aby wyszło poetycko i tak się stało. Na polu lawendowym wytyczono ścieżkę zaznaczoną wąskim wybiegiem w kolorze jaskrawego różu. Gości chroniły przed słońcem białe parasole. Wydarzenie odbyło się w miejscowości Valensole, kilkanaście kilometrów od miejsca urodzenia Jacquemusa. Zaproszeniem były turystyczne tubki z kremem przeciwsłonecznym, a nad oprawą pokazu czuwało francuskie studio Bureau Betak, znane ze spektakularnych realizacji dla branży mody (współpracowali m.in. z domem mody Dior).

 

Trendy wiosna-lato 2020 w kolekcji Jacquemusa

W wiosenno-letniej kolekcji Jacquemusa na rok 2020 dominują naturalne tkaniny i miękkie formy, które nie mają ograniczeń płciowych. Kobiety, tak samo jak i mężczyźni (Jacquemus łączy damską i męską kolekcję na tym samym wybiegu) noszą oversize'owe marynarki w klimacie lat 80. (nasz hit - model w różowym kolorze!). Pastele łączą się tu z jaskrawymi odcieniami, a florystyczne wzory z graficznymi. Dopełnieniem stylizacji Jacquemusa są słomkowe kapelusze (projektant zasłynął z tych w rozmiarze XXL) i torebki ze ściągaczem w kształcie koła ułożonego horyzontalnie. Kolekcja Jacquemusa nie mogła być bardziej francuska i lepiej wpisywać się w rystykalny, a jednocześnie szykowny klimat południowej Francji.

 

Jacquemus zasłynął m.in. torebkami w wersji mini. Zajrzyj do naszego artykułu: NAJNOWSZA IT BAG MA WIELKOŚĆ PUDEŁKA ZAPAŁEK I KOSZTUJE 1800 ZŁOTYCH

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.