Słomiane kapelusze w rozmiarze XXL to najmodniejszy dodatek na lato. Kupisz je od polskich marek

Wszystko zaczęło się od olbrzymiego kapelusza Jacquemusa, który stał się hitem Instagrama. Ma go Rihanna, Bella Hadid i Emily Ratajkowski. Efektowne nakrycie głowy kupisz nie tylko u francuskiego projektanta. Zobacz modele, które proponują polskie marki!

Słomkowy kapelusz w wersji XXL - hit Instagrama

Jest w stu procentach naturalny i tak duży, że spokojnie mógłby zmieścić pod rondem dwie osoby. "La bomba", czyli słomiany kapelusz zaprojektowany przez Jacquemusa to hit Instagrama, który rządzi w sieci już od poprzedniego lata. Fotografowały się w nim najważniejsze influencerki i gwiazdy kalibru Belli Hadid czy Rihanny. Polska modelka Anja Rubik wystąpiła w nim podczas sesji dla francuskiego Vogue'a. Oprócz wielkiego kapelusza miała na sobie tylko majtki.

Efektowne nakrycie głowy od francuskiego projektanta kosztuje ponad 1500 złotych, ale cena nie odstraszyła klientek z całego świata. Słomkowy kapelusz w wersji XXL stał się ulubionym towarzyszem letnich wakacji w tropikach i oficjalnie - najbardziej fotogenicznym nakryciem głowy świata. Jacquemus był pierwszy, ale nie ostatni. W ślad za francuskim projektantem poszły również polskie marki, które już wcześniej specjalizowały się w pięknych dodatkach. Mowa o Robotach Ręcznych i Paris+Hendzel - naszych rodzimych brandach, u których również znajdziesz duże słomkowe kapelusze.

Maffashion w kapeluszu Roboty Ręczne

Roboty Ręczne to polska marka, która z założenia stawia na walor "handmade". Jesienią i zimą kupisz tu ciepłe kapcie i swetry, a latem plecione torebki i słomiane kapelusze. Jeden z nich, model Hat No. 7 na wakacje do Meksyku zabrała ze sobą Maffashion. Kapelusz wykonywany jest na zamówienie i trzeba na niego czekać około 3 tygodnie, dlatego jeśli wybierasz się na wakacje, pamiętaj, aby kupić go z dużym wyprzedzeniem. Cena? Dużo lepsza niż u Jacquemusa. Model z polską metką kosztuje 420 złotych.

Słomkowy kapelusz z kolekcji Roboty Ręczne, 420 złSłomkowy kapelusz z kolekcji Roboty Ręczne, 420 zł www.robotyreczne.pl

Paris+Hendzel - słomkowy kapelusz Margot

Mówią, że "z odrobiną szczęścia, niewielkim budżetem, fajną ekipą i dobrym pomysłem można stworzyć coś spektakularnego". Trudno się nie zgodzić! Kapelusze polskiej marki Paris+Hendzel zachwycają jakością i designem. Pisaliśmy już o marce w naszym artykule: Słynne kobiety w kapeluszach. Najbardziej stylowy dodatek przeżywa renesans.Tego lata chcemy mieć model Margot - to kapelusz z naturalnej słomy, z szerokim rondem oraz czarną taśmą, która dodaje uroku. Nakrycie głowy pochodzi z kolekcji wiosna-lato 2018 (ale nadal jest aktualne!) i kosztuje 420 złotych. 

Kapelusz Margot - Paris+Hendzel, 450 złKapelusz Margot - Paris+Hendzel, 450 zł www.parishendzel.com

Branża mody też ma swojego detektywa. Kim jest coolhunter?