Serial o Audrey Hepburn - szykuje się biograficzny hit?

Aktorka, ikona stylu, muza projektantów i działaczka społeczna - Audrey Hepburn to postać, której historię warto opowiedzieć. Na ten pomysł wpadli twórcy hitu "Młody Papież", którzy teraz zabiorą się za produkcję serialu o Hepburn.

Audrey Hepburn - ikona stylu

Brytyjska aktorka to jedna z ikon kina lat 50. i 60. Większość kojarzy ją ze "Śniadania u Tiffany'ego", ale Audrey ma na koncie także inne kultowe produkcje, m.in. "Rzymskie wakacje", "Sabrinę" czy "Dwoje na drodze". W każdej z nich istotną rolę odegrały również stroje. Czarna sukienka Givenchy, w której Audrey oglądała wystawę Tiffany'ego, to jedna z najbardziej znanych kreacji w historii mody. W "Rzymskich wakacjach" Audrey pędziła przez miasto na skuterze Vespa, który zyskał potem olbrzymią popularność. Wystąpiła wtedy w spódnicy podkreślającej talię, koszuli z kołnierzykiem i apaszce. W "Dwoje na drodze" aktorka kusiła piękną, metaliczną sukienką mini od Paco Rabanne. Audrey Hepburn stała się muzą projektantów, a z Hubertem de Givenchy nawiązała długoletnią przyjaźń.

Audrey Hepburn - ikona styluAudrey Hepburn - ikona stylu Źródło: pexels

Serial o Audrey Hepburn - kiedy premiera?

Informację o tym, że powstanie biograficzny serial o Audrey Hepburn podał kilka dni temu serwis Variety. Produkcją zajmie się włoska firma Wildside, wcześniej pracowała nad kontrowersyjnym serialem "Młody Papież". Wystąpił w nim Jude Law, a reżyserem był Paolo Sorrentino, zdobywca Oscara. Serial o Audrey ma być anglojęzyczny, a bazą będzie scenariusz przygotowany przez syna aktorki - Lukę Dottiego oraz włoskiego dziennikarza - Luigiego Spinolę. Trzy lata temu mężczyźni pracowali już razem przy wspólnej książce "Audrey at home" o dość niekonwencjonalnej zawartości. Znalazły się tam opowieści z życia aktorki, ale też przepisy kulinarne i zdjęcia rodzinne.

Serial ma skupić się na wczesnej karierze aktorki. Nie ma jeszcze informacji, kto zagra  Audrey Hepburn w serialu, ani kiedy odbędzie się premiera. Wiadomo za to, że prace nad produkcją rozpoczną się w 2020 roku.

Audrey Hepburn - nie tylko aktorka

Audrey Hepburn - ślub z Andreą DottimAudrey Hepburn - ślub z Andreą Dottim Źródło: Flickr

Audrey Hepburn mocno angażowała się również w działalność humanitarną. Pełniła rolę ambasadora dobrej woli UNICEF, brała udział w wielu misjach, m.in. w Bangladeszu i Kenii. Dwa razy wstępowała w związek małżeński, urodziła dwóch synów. Sean Hepburn Ferrer (z pierwszego związku z aktorem Melem Ferrerem) jest producentem filmowym, a Luca Dotti (z drugiego związku z psychiatrą Andreą Dottim) - projektantem i grafikiem, prowadzi też fundację imienia swojej matki.     

Edith Head - Oscarowa kostiumografka