Proste i szybkie fryzury do pracy. Zobacz jak je wykonać!

Jakie fryzury są odpowiednie do pracy, w której obowiązuje dress code? Podpowiadamy i sprawdzamy jak wykonać je krok po kroku.

Jakie fryzury są odpowiednie do pracy?

To jakie fryzury są odpowiednie do pracy zależy od jej rodzaju. Inaczej uczesze się pracownik biurowy, a inaczej prawnik, lekarz czy kucharz. Dziś sprawdzamy, jak powinna wyglądać fryzura , jeśli jesteś ograniczona biurowym dress codem .

Biurowy dress code wprowadza zasadę, że włosy powinny być zadbane i odżywione, ale uczesane w skromny sposób. Nie zapominaj o odżywkach, maseczkach i serum. Gdy kosmykom brakuje naturalnego blasku ,można trochę oszukać naturę i spryskać je specjalnym nabłyszczaczem. Jeśli masz długie włosy, należy je spiąć. Krótkie nosimy rozpuszczone i ułożone na szczotce.

Fryzury krok po kroku

Fryzury do pracyFryzury do pracy Fryzury do pracy Fryzury do pracy

Krótki bob to fryzura, którą z łatwością ułożysz na szczotkę podkręcając włosy pod spód. Jeśli masz 5 minut więcej nagrzej lokówkę stożkową i podkręć dość grube pasma, które znajdują się na górze. Gdy już wszystkie będą skręcone, roztrzep je dłońmi tak, by wyglądały na naturalne skręty podobne do tych na zdjęciu. Całość utrwal lakierem.

Do wykonania drugiej fryzury do pracy potrzebujesz włosów sięgających ramion, gumki, kilku wsuwek i okrągłego wypełniacza. Jego grubość dobierz do długości, zaś kolor do odcienia włosów. Im dłuższe pasma, tym wypełniacz powinien być większy. Na początek zrób wysoki kucyk. Na gumkę nałóż wypełniacz i owiń go włosami tak, by go w pełni zakryły. Przypnij pasma wsuwkami lub szpilkami w kolorze zbliżonym do włosów. Tego typu koczek będzie dobrą fryzurą dla tych z Was, które powinny wzbudzać zaufanie i sztywno trzymać się biurowego dress codu .

Fryzury do pracyFryzury do pracy Fryzury do pracy Fryzury do pracy

Drobniutkie i mocno skręcone loczki trudno ujarzmić. Gdy nie masz czasu na wymyślne fryzury , rozczesz włosy po umyciu i pozostaw do wyschnięcia. Loki zbierz do tyłu używając prostej opaski. Jeśli możesz poświęcić im więcej uwagi, postaw na warkocze. Podziel włosy prostopadle do przedziałka grzebieniem zaczynając na wysokości ucha i przechodząc do drugiego. Następnie utwórz przedziałek. W ten sposób otrzymasz dwa pasma, z których jedno podepnij spinką. Z drugiego zrób warkocz dobierany do połowy głowy. Podpięte do tej pory pasmo czeszemy w warkocz i łączymy z tyłu głowy z pierwszym. Gumkę owijamy włosami tak, by nie była widoczna. Reszta włosów pozostaje rozpuszczona.

Czy kucyk jest właściwą fryzurą do pracy ? Tak, jeśli będzie odpowiednio zrobiony! Zacznij od wyprostowania włosów prostownicą. Następnie zbierz włosy w kucyk. Bardziej eleganckie będzie upięcie tuż nad szyją. Ponownie wyprostuj jedno pasmo i owiń nim gumkę. Przypnij spinkami, a następnie bardzo mocno utrwal lakierem do włosów.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o: