Jak pielęgnować blond włosy? Zobacz co robić, aby Twoje włosy były zdrowe i piękne

Jesteś blondynką? Koniecznie zapoznaj się z naszymi poradami jak pielęgnować włosy blond

Właścicielki blond włosów dobrze wiedzą, że ich pielęgnacja potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Naturalne blondynki mają zazwyczaj o wiele bardziej delikatne włosy w porównaniu do włosów koleżanek o ciemniejszych odcieniach. Dlatego też są o wiele bardziej narażone na mechaniczne uszkodzenia spowodowane różnymi czynnikami. Z kolei włosy farbowane do wymarzonego, jasnego odcienia są osłabione ciągłymi zabiegami rozjaśniającymi. Stąd blond wymaga szczególnej troski. Jak dbać o włosy blond? Drogie blondynki - spieszymy z radami!

Przede wszystkim blond włosy ze względu na swoją delikatną strukturę potrzebują stałego nawilżania i zabezpieczania zwłaszcza zimą. Dlatego warto korzystać z linii kosmetyków przeznaczonych dla blondynek . Są one o wiele bardziej delikatne od zwykłych szamponów czy odżywek, a ich skład w dużej mierze oparty jest na naturalnych składnikach. W okresie zimowym posiadaczki długich włosów niestety muszą walczyć z prawami fizyki. Włosy ciągle poddawane są tarciu o swetry, czapki, szaliki, co z kolei prowadzi do ich elektryzacji. To również powoduje ich osłabienie. Dlatego warto zaopatrzyć się np. w mgiełkę antystatyczną lub przed założeniem czapki delikatnie spryskać włosy lakierem.

Blond włosy wymagają szczególnej pielęgnacjiBlond włosy wymagają szczególnej pielęgnacji Blond włosy wymagają szczególnej pielęgnacji Blond włosy wymagają szczególnej pielęgnacji

Wielkim sprzymierzeńcem blondynek wśród kosmetyków są wszelkiego rodzaju olejki do włosów lub kosmetyki na ich bazie. Niestety prawda jest taka, że trzeba przejść długą drogę testowania zanim trafi się na "swój" olej. Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór olejów kosmetycznych, ale warto raz na jakiś czas spróbować zabieg z naturalnymi, czystymi olejami, które na pewno znajdują się w Waszej kuchni, np. olej rzepakowy, sezamowy czy kokosowy. Nakładamy wówczas olej na całą długość włosów, owijamy w czepek lub ręcznik (olej najlepiej działa w cieple) i zostawiamy na kilka godzin lub najlepiej na całą noc. Włosy blond, które szczególnie potrzebują dogłębnego nawilżenia, już po kilku takich zabiegach będą widocznie zdrowsze i o wiele bardziej chętne do współpracy. Poza olejami możemy raz na jakiś czas robić im płukankę rumiankową . Zaparzamy 2-3 torebki rumianku i moczymy włosy w ciepłej, ale nie gorącej wodzie. To świetny zabieg na zimę, kiedy nasz blond trochę przygasa i ciemnieje, ze względu na brak słońca. Włosy będą lśniące i nabiorą naturalnego, jaśniejszego odcienia.

Jeżeli jesteś farbowaną blondynką , Twoim wielkim sprzymierzeńcem są fioletowe szampony . Przeznaczone są zwłaszcza do bardzo jasnych, platynowych odcieni . Są niezastąpione, jeśli chcesz pozbyć się żółtego odcienia z włosów. Jednak trzeb pamiętać o tym, aby używać ich z rozwagą. Jak każdy kosmetyk rozjaśniający włosy nieuchronnie będzie je wysuszał i osłabiał. Dlatego najlepiej korzystać z niego 2 razy w tygodniu. Jeżeli często suszysz włosy - niech strumień powietrza będzie chłodny. Zbyt wysoka temperatura również wpływa na wysuszanie włosów.

Mając blond śmiało możesz korzystać z suchego szamponu, który na blondzie w zasadzie nie pozostawia żadnych śladów. A jeśli nawet - zawsze to jakiś pomysł na zakamuflowanie odrostów . Apropo naszej największej zmory... Przy kolejnej koloryzacji nie pokrywaj całej długości włosów, nawet jeśli sięgają tylko ramion. Lepiej trzymać się jednego koloru farby i pokrywać tylko same odrosty. Farby w tonacjach blond mają najmocniejsze składniki, dlatego rozjaśnianie mocno niszczy włosy. Warto zainwestować w maseczki regenerujące, ochraniające i odżywiające włosy . Po raz kolejny powtarzamy - nawilżenie to podstawa!

Kosmetyki do pielęgnacji włosów blond to podstawa odpowiedniej pielęgnacjiKosmetyki do pielęgnacji włosów blond to podstawa odpowiedniej pielęgnacji Kosmetyki do pielęgnacji włosów blond to podstawa odpowiedniej pielęgnacji Kosmetyki do pielęgnacji włosów blond to podstawa odpowiedniej pielęgnacji

Jeżeli jesteś szalenie przywiązana do swoich długich blond włosów , pamiętaj o regularnym podcinaniu końcówek. Może i sięgają pasa, ale jeżeli końcówki są porozdwajane i suche na pewno nie wpływa ani na ich zdrowie, ani na atrakcyjność. A spójrzmy prawdzie w oczy - nikt nie zauważy jeżeli przynajmniej raz na 3 miesiące skrócisz je o 1-2 cm.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.