Jak dbać o końcówki włosów? Mamy wskazówki!

Zniszczone i rozdwojone końcówki spędzają Ci sen z powiek? Mamy sposoby, które ułatwią regenerację Twoich włosów!

Lato to okres, który nie sprzyja kondycji włosów. Wysokie temperatury, promienie słoneczne, wiatr i kontakt z morską wodą sprawia, że końcówki włosów stają się kruche i łamliwe. Jak o nie dbać, aby zachować piękny wygląd?

Nie rozjaśniaj

Rozjaśnianie włosów to zabieg, który przesusza i niszczy końcówki. Domowe sposoby , które wymagają użycia wysoko stężonego utleniacza sprawiają, że włosy stają się łamliwe. Ombre wychodzi z mody, postaw na naturalne delikatne rozjaśnienie w letnim słońcu.

Podcinaj regularnie u profesjonalisty

Regularne podcinanie końcówek zapewni dotlenienie cebulkom włosów, dzięki czemu będą one szybciej rosły. Skorzystaj z profesjonalnych usług fryzjerskich . Włosy powinny być podcinane ostrymi nożyczkami, które nie miażdżą końcówek.

Zrezygnuj z suszarki, prostownicy i lokówki

Postaw na naturalną stylizację włosów . W lecie możesz zrezygnować z suszenia włosów suszarką i skorzystać z ciepłych podmuchów wiatru. Marzą Ci się loki ? Postaw na domowe sposoby na kręcenie włosów, które nie wymagają stosowania lokówki.

Zabezpieczaj

Zdrowe i lśniące włosy to wynik sumiennej pielęgnacji. Stosuj maski i odżywki pozbawione sylikonów. Kondycję Twoich końcówek może także poprawić olejowanie na sucho lub na mokro.

Chroń przed słońcem

Kiedy wybierasz się na plażę zadbaj o nakrycie głowy . Wiatr i promienie słoneczne wysuszają włosy. Nałóż stylową chustkę lub kapelusz i ciesz się pięknym i zdrowym wyglądem!

Partner - materiał

Kosmetyki do włosów suchych i zniszczonych

Więcej o: