Wygodne ubrania dla dzieci do szkoły. Co się przyda?

Rok szkolny właśnie się rozpoczął. Oprócz zeszytów i książek wielu rodziców szuka odpowiednich i wygodnych ubrań do szkoły.

Ubranka dla dzieci muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne. Zapewni to krój i dobrej jakości, miękkie materiały.

Obuwie

Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje przynajmniej dwóch par butów. Jedną z nich zostawia w szkole, zaś drugą wkłada w drodze powrotnej do domu. W tej roli sprawdzi się obuwie sportowe oferowane przez takie marki jak Nike, Adidas itp. Możesz też postawić na trampki, a w przypadku dziewczynki na wygodne baleriny. Zastanów się, czy nie zastąpić sznurowadeł rzepami.

Spodnie/spódnice

Zarówno spodnie, jak i spódnice powinny być wykonane z miękkich, nie krępujących ruchów materiałów. Dla chłopca kup miękkie jeansy albo spodnie z materiału. Na sklepowych półkach znajdziesz sporo propozycji dresowych spodni z zabawnymi wstawkami i ozdobnikami. Dziewczynki zazwyczaj chętnie noszą legginsy. Niektóre modele prawie do perfekcji imitują denim.

Bluzki i bluzy

W garderobie małego ucznia muszą znaleźć się wygodne podkoszulki oraz bluzy. Szczególnie małym dzieciom znacznie łatwiej jest zdjąć bluzę wyposażoną w suwak.

Więcej o: