Makijaż dzienny na chrzciny: jak go wykonać i co zrobić, by przetrwał do wieczora?

Wybierając się na chrzciny powinnaś wykonać makijaż dzienny. Jakie są jego cechy charakterystyczne i co zrobić, by przetrwał podczas upałów?

Makijaż dzienny na chrzciny

Wykonując makijaż dzienny używamy raczej matowych i pastelowych cieni. Wzdłuż linii rzęs zrób kredką kreskę, a następnie delikatnie ją rozetrzyj pędzelkiem zanurzonym w cieniu do powiek. Dzięki temu rzęsy będą wydawały się gęstsze i o wiele dłuższe. Pamiętaj o uczesaniu i umalowaniu brwi! Make-up oka będzie dzięki temu bardziej wyrazisty.

W makijażu dziennym używamy błyszczyków lub matowych, dość jasnych szminek. Zanim użyjesz jednego z nich, na usta nałóż balsam. Masz więcej czasu? Zrób maseczkę z miodu! Nic tak nie odżywia ust jak on...

Baza to podstawa makijażu

Jeśli chcesz, by make-up był trwały, zacznij od dokładnego demakijażu. Powinno kończyć go przetarcie twarzy tonikiem oraz nałożenie kremu. Następnie użyj bazy pod podkład. Większość z nich jest na bazie silinkonów. Wygładzają twarz, poprawiają wygląd cery i przedłużają trwałość makijażu. Bazy nakłada się naprawdę niewielką ilość. Jeśli przesadzisz, osiągniesz efekt odwrotny od zamierzonego i makijaż spłynie.

Masz problem z tuszem odbijającym się pod okiem? Nałóż w tym miejscu większą ilość pudru. Sposobem na gromadzące się w załamaniach powieki cienie jest natomiast baza pod cienie do powiek. Kolory są na niej bardziej wyraziste i trwałe.

A jakie są Wasze sposoby na utrwalenie makijażu?

Partner - materiał

Zobacz przykłady baz:

Więcej o: