Kosmetyki na zimę - Groszkowa Top 5

Zobacz, jakich kosmetyków nie może zabraknąć w Twojej kosmetyczce podczas zimy.

Zima jak na razie jest dla nas dosyć łagodna, ale zawsze warto być przygotowanym na nadejście mrozów. Jakie kosmetyki powinnaś posiadać w swojej kosmetyczce podczas zimy? Dziś w Groszkowej Top 5 przedstawiamy zimowy niezbędnik kosmetyczny , który pomoże Wam w codziennej pielęgnacji.

1. Krem do rąk

Obowiązkową pozycję w kolekcji Twoich zimowych kosmetyków powinien zajmować krem do rąk. Zimą skóra rąk bardzo często narażona jest na wysuszenie i pierzchnięcie. Dłonie stają się zaczerwienione i suche, a skóre łuszczy się. Aby temu zapobiec zawsze miej przy sobie dobry krem do rąk. Idealne kremy do rąk w swojej ofercie Neutrogena, Kamill, FlosLek czy Garnier.

2. Nawilżające szampony, odżywki i maski do włosów

Zimą włosy bardzo często elektryzują się podczas kontaktu z materiałami, z których wykonane są nasze ubrania. Dzieję się tak, ponieważ mróz sprawia, że stają się suche. Aby przestały "latać" na wszystkie strony pamiętaj o stosowaniu nawilżających szamponów, odżywek albo masek. Używaj ich przynajmniej dwa razy w tygodniu. Nawilżające kosmetyki do włosów posidadają np. Joanna, Dove albo Nivea.

3. Pomadka do ust

Kolejny zimowy must-have kosmetyczny to pomadka do ust. Tak jak w przypadku dłoni, usta również są narażone na pierzchnięcie i pękanie naskórka. Zawsze miej przy sobie pomadkę ochronną do ust np. marki Nivea, Neutrogena albo Bielenda.

4. Kosmetyki rozgrzewające

Kosmetyki, które rozgrzeją Cie po dniu spędzonym na mrozie. Mogą to być na przykład rozgrzewające sole albo olejki do kąpieli , które nie tylko nawilżą skórę, ale także zapewnią przyjemne i ciepłe odprężenie. Bardzo ciekawą ofertą jest na przykład serie rozgrzewających kosmetyków marki Phenome lub Pat&Rub, które zawierają masło do ciała, balsamy do ciała oraz krem do rąk o rozgrzewających właściwościach i przepięknych zapachach.

5. Peeling

Zimą przydadzą się również wszelkie peelingi do ciała, rąk albo twarzy. Skóra zimą jest przesuszona i łuszczy się, dlatego bardzo ważne jest systematyczne usuwanie martwego naskórka. Świetne peelingi posiada np. Tołpa, Clarins albo Farmona.

Więcej o:
Copyright © Agora SA