Suknie gwiazd

Piękna suknia od znanego projektanta powinna znaleźć się w szafie każdej gwiazdy. Zobaczcie jakie suknie królowały na tegorocznych imprezach

Gwiazdy rządzą się własnymi prawami. Noszą sukienki od najlepszych, światowych projektantów, bo taki jest niemal ich obowiązek. W przeciwnym wypadku prasa prześcigałaby się w złośliwych komentarzach. Bywają w najlepszych klubach i restauracjach, bo to część ich pracy i życia. Ale tak samo jak każda kobieta zmagają się z problemami dnia codziennego. Na przykład jaką sukienkę włożyć w sytuacji kiedy przytyłam kilka kilogramów? W jakim kolorze będzie mi najlepiej? Jak stylowo skompletować dodatki? Ciężko jest zawsze wyglądać nienagannie i być przykładem dla innych. Nie do pozazdroszczenia.

Trzeba jednak przyznać, że niektóre kreacje gwiazd zdecydowanie służą jako wzór do naśladowania. Powtarzam raz jeszcze - niektóre... Wybierając elegancką suknię na przyjęcie lub bal, warto ukradkiem przyjrzeć się gwiazdom i zaczerpnąć kilku inspiracji.

KLASYKA CZY AWANGARDA?

W przeciwieństwie do klasycznych kreacji w tej chwili w sukniach wieczorowych nie ma granic kolorystycznych. Oczywiście królująca od wieków klasyczna czerń nie dała się zdetronizować, ale trzeba przyznać, że kroku dotrzymują jej: soczysta czerwień i bordo, wyraziste zielenie, fiolety oraz ecru, złoto i srebro. Wszystko zależy od fasonu, tkaniny i oczywiście urody modelki. Całe szczęście zaciera się już granica pomiędzy klasyką i awangardą. Zarówno w modzie miejskiej jak i wieczorowej odnotowuje się odważne mieszanie stylów. Dlatego nawet najbardziej klasyczna kreacja może mieć w sobie namiastkę szaleństwa i futurystycznych elementów. Jednocześnie w dalszym ciągu modne są minimalistyczne i subtelne projekty.

JAKIE KREACJE WYBIERAJĄ GWIAZDY?

A jakie kreacje wybierają gwiazdy? Na pewno wyraziste i oryginalne. Najbardziej znani styliści światowych gwiazd, dokonują bardzo skrupulatnej selekcji sukien stworzonych przez prestiżowych projektantów tylko po to, żeby "gwiazda" wyglądała nieziemsko... Nie ma sztywnej zasady, że w tym sezonie nosimy tylko  "małą czarną", czy "czerwoną w stylu Valentino". Wszystko zależy od okazji, trendów i oczywiście upodobań gwiazdy. Trzeba jednak przyznać, że najmodniejszymi kolorami tego sezonu jest: ecru, złoto, żółty oraz bordo. Jeśli chodzi o projektantów to prym wiodą: Valentino, Ferretti, Balenciaga, Galliano, Yves Saint Laurent oraz Prada, Chanel i Dior.

fot. Damian Dovarganes/AP

A POLSKIE GWIAZDY?

No tak, z polskimi gwiazdami jest odrobinkę inaczej. W Polsce gwiazdy ubierają się przede wszystkim u Zienia, Gosi Baczyńskiej, Ani Kuczyńskiej oraz Dawida Wolińskiego. Chociaż równie dużym uznaniem cenią Natalię Jaroszewską oraz Wojtka Dziedzica. Oczywiście coraz większa część gwiazd i gwiazdeczek twierdzi, że ubiera się poza granicami naszego kraju w markowych sklepach, ale liczba dobrze ubranych gwiazd nie rośnie...

Fot. Alastair Grant AP

NAJCZĘŚCIEJ ODWIEDZANE ATELIER PROJEKTANTÓW W POLSCE

Atelier Macieja Zienia

C.H. Promenada

ul. Ostrobramska 75

Warszawa

YPDF CH Promenada (Atelier młodych projektantów)

ul. Ostrobramska 75c

Warszawa

Natalia Jaroszewska

ul. Chmielna 23

Warszawa

Dom Mody Forget - me - Not

ul. Chmielna 21/3

Warszawa

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.