MET Gala 2021: czym zaskoczą nas gwiazdy na czerwonym dywanie? Wszystko, co trzeba wiedzieć o modowych oscarach

MET Gala 2021 już dziś w nocy. Zdradzamy, gdzie można znaleźć relację wprost z czerwonego dywanu oraz w jaki sposób można zdobyć zaproszenie na wydarzenie zorganizowane w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku.

MET Gala 2021: gdzie oglądać?

MET Gala, a właściwie Costume Institute Gala, to jedno z najważniejszych wydarzeń, na które zapraszana jest cała śmietanka show-biznesu. Modowe oscary odbywają się w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, gdzie zresztą w 1948 roku zorganizowano pierwszą galę. Wtedy do muzeum mógł wejść każdy, kto zapłacił 50 dolarów i przebrał się w jeden z kostiumów dostępnych w zbiorach nowojorskiego instytutu. Od 1995 roku o tym kto otrzyma zaproszenie, decyduje redaktorka naczelna "Vogue’a", Anna Wintour. Każdego roku MET Gala odbywa się w pierwszy poniedziałek maja, jednak z powodu pandemii wydarzenie przełożono na 13 września. Dlaczego analogicznie nie zdecydowano się na pierwszy poniedziałek tego miesiąca? Właśnie na ten dzień w Stanach Zjednoczonych przypada Święto Pracy, czyli obchody mające na celu m.in. uhonorowanie amerykańskiego ruchu robotniczego. Gdzie można obejrzeć relację z czerwonego dywanu? Oficjalną transmisję będzie można znaleźć ok. godz. 23.30 czasu polskiego na stornie internetowej amerykańskiego "Vogue’a" oraz na Twitterze.

Wystawa w Metropolitan Museum of Art 

Costume Institute Gala to nie tylko oficjalna kolacja oraz występy zaproszonych gości, ale również wystawa, która później będzie dostępna dla odwiedzających muzeum. W tym roku motywem przewodnim gali są amerykańscy projektanci oraz ich dorobek. "In America: A Lexicon of Fashion" (tłum. "W Ameryce: Leksykon mody") to pierwsza część wystawy, natomiast druga pojawi się już za kilka miesięcy podczas MET Gala 2022 w maju. Obie wystawy będzie można podziwiać w Metropolitan Museum of Art do 5 września 2022 roku. Co ciekawe, główny kurator nowojorskiego muzeum Andrew Bolton zdradził, że wybór tematu nie był przypadkowy. Inspiracją tegorocznego tematu wystawy było dzieło Kanadyjczyka polskiego pochodzenia. Witold Rybczyński w swojej książce "Home: A Short History of An Idea" (tłum. "Dom: krótka historia pomysłu") zwraca uwagę na wpływ rzeczy materialnych na codzienne życie.

Najpiękniejsze stylizacje na MET Gala ostatnich lat

Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku na jeden wieczór zmienia się w największy pokaz mody na świecie. Na czerwonym dywanie pojawia się mnóstwo gwiazd, które wspólnie z projektantami przez długie miesiące dopracowywały swoje stylizacje. Na uwagę zasługuje m.in. Kim Kardashian, która dwa lata temu pierwszy raz sama otrzymała zaproszenie. Wcześniej pojawiała się na gali jako osoba towarzysząca swojego męża, Kanye Westa. Niezapomniany "mokry" look celebrytki zrobił prawdziwą furorę w 2019 roku. Gwiazda pojawiła się w sukience stworzonej przez Thierry'ego Muglera. To była pierwsza kreacja, którą zaprojektował od 20 lat. Prace nad nią trwały aż osiem miesięcy. Na uwagę zasługuje także wcięcie w talii, które jak się później okazało, było zasługą specjalnego gorsetu.

Na czerwonym dywanie Metropolitan Museum of Art nie zabrakło także polskich akcentów. W 2019 roku zaproszenie od Anny Wintour otrzymała Anja Rubik, która zaprezentowała się w kreacji od Yves Saint Laurent.

Zobacz: najpiękniejsze sukienki na specjalne okazje!

Więcej o: