Są tak koszmarne, że aż piękne! Za co kochamy brzydkie świąteczne swetry i gdzie można je znaleźć?

Co roku w okresie przedświątecznym media społecznościowe zasypywane są zdjęciami i filmikami w "ugly" swetrach. Dlaczego je tak kochamy i gdzie znaleźć najdziwniejsze modele, w których zrobimy prawdziwą furorę w święta? Odpowiadamy.

Historia brzydkich świątecznych swetrów

Pierwsze brzydkie świąteczne swetry zostały wyprodukowane w latach 50. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy przedsiębiorcy zauważyli, że Boże Narodzenie to swego rodzaju niewykorzystana w pełni "żyła złota". Wówczas nazywano je "Jingle Bell Sweaters". Nie przypominały wtedy tych eklektycznych modeli, które dzisiaj dobrze znamy. W Stanach Zjednoczonych, gdzie cieszyły się największym uznaniem, królowały produkty w świątecznych kolorach, jednak najczęściej zdobiły je geometryczne wzory i znane dobrze świąteczne motywy, jak wizerunek św. Mikołaja lub choinki.

Świąteczne swetryŚwiąteczne swetry Fot. Shutterstock

Prawdziwy szał na brzydkie swetry wybuchł jednak nieco później, bo dopiero w latach 80. Modę na "Ugly Christmas Sweater", bo to właśnie w tym okresie zaczęto je tak nazywać, zawdzięczamy filmom i serialom, w których bohaterowie prezentowali się właśnie w takich modelach. Jak dobrze wiemy, trend ten przez lata doskonale sobie radził na szklanym ekranie, co można zauważyć obserwując także ostatnie produkcje. 

 

Brzydkie świąteczne swetry obecnie

Dziś coraz więcej osób rezygnuje z eleganckich strojów przy świątecznym stole na rzecz stylizacji stworzonych z brzydkimi świątecznymi swetrami. Nie tylko podkreślają charakter outfitu, ale też sprawiają, że na wielu twarzach pojawia się uśmiech. W ostatnich latach możemy przebierać zarówno w szalonych wzorach, aplikacjach, jak i kolorach. Przy wyborze "Ugly Christmas Sweater" warto kierować się zasadą, że im coś jest dziwniejsze, tym lepsze. W tym przypadku wszystkie chwyty są dozwolone: aplikacje 3D, dzwoneczki, cekiny, a nawet lampki.

Świąteczny sweterŚwiąteczny sweter Fot. Shutterstock

Co więcej, w okresie przedświątecznym znajdziemy je w niemal każdej sieciówce. Modele te mogą także stanowić świetny prezent na Mikołajki. Pro tip: brzydkie świąteczne swetry często można kupić za grosze podczas zimowej wyprzedaży. W ten sposób za bezcen znajdziemy produkt, który wykorzystamy w przyszłych latach.

 

Gwiazdy w brzydkich świątecznych swetrach

Trend na brzydkie świąteczne swetry przyjął się także wśród gwiazd. Celebryci z całego świata chętnie publikują zdjęcia w najdziwniejszych modelach na Instagramie i Facebooku. Takie produkty znajdziemy w szafie Ryana Reynoldsa, Taylor Swift, a nawet Beyoncé. Noszą je także influencerki i blogerki, które znane są ze swojego zamiłowania do mody. To dzięki nim wszystkim "Ugly Christmas Sweater" stał się najgorętszym hitem niemal każdych ostatnich świąt.  

 

Najpiękniejsze sukienki na święta z wyprzedaży [DOBRE CENY] 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.