Alessandro Michele ustępuje ze stanowiska dyrektora kreatywnego Gucci. Co dalej z najbardziej pożądaną marką na świecie?

Świat mody zszokowała informacja, że Alessandro Michele, dyrektor kreatywny Gucci, w trybie natychmiastowym ustępuje ze stanowiska. Fani firmy zastanawiają się, co się stało. W końcu to dzięki niemu marka stała się najbardziej pożądanym brandem 2022 roku.

Alessandro Michele pracował dla Gucci od 20 lat, jednak od 7 pełnił funkcję dyrektora kreatywnego marki. Projekty wychodzące z jego pracowni kochały największe gwiazdy z Harrym Stylesem i Dakotą Johnson na czele.

Kolekcje, które stworzył w ciągu ostatnich lat, łączyły w sobie ekstrawagancję, sztukę i blichtr, a każdy jego pokaz był niezwykłym widowiskiem. To za jego rządów Gucci zostało uznane za najbardziej pożądaną markę 2022 roku, dlatego decyzja o odejściu Michele zaskoczyła świat mody.

Są chwile, kiedy drogi rozchodzą się z powodu różnych perspektyw, które każdy z nas może mieć. Dziś kończy się dla mnie niezwykła podróż, trwająca ponad dwadzieścia lat, w firmie, której niestrudzenie poświęciłem całą swoją miłość i pasję twórczą

- napisał w oficjalnym oświadczeniu Alessandro Michele.

Według portalu WWD, który jako pierwszy podał informację o planowanym odejściu projektanta, powołując się na animowane źródło, decyzję o rozejściu się dróg designera z marką podjął François-Henri Pinault, prezes i dyrektor generalny firmy Kering, do której należy Gucci. Mimo sukcesów brandu nie osiąga on takich wyników, jakich oczekiwaliby jego właściciele. W dodatku chcą , by Gucci zmieniło nurt, którym ma dalej podążać. W kuluarach mówi się, że jego dyrektorzy pragną, aby firma wróciła do korzeni w swoich kolekcjach.

Podjęcie tak drastycznych kroków to nie pierwszyzna w działaniach Keringa. Na podobny krok przedsiębiorstwo zdecydowało się w przypadku marki Bottega Veneta rozstając się z Danielem Lee, który tchnął w firmę zupełnie nowe życie.  

Niestety nie wiadomo jeszcze, kto na stanowisku dyrektora kreatywnego marki zastąpi Alessandro Michele.

Najmodniejsze torebki z wyprzedaży [DOBRE CENY]

Więcej o: