Modne słupki w stylowych sweterkach. Na warszawskiej Pradze ruszył festiwal yarnbombingu!

Myślę, że dzisiaj nie zobaczysz nic lepszego. Słupki w sweterkach na ulicy Kawęczyńskiej powstały w ramach sąsiedzkich warsztatów na Pradze.

Yarnbombing to niecodzienna dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej ręcznie wykonanymi dzianinami. Zdaje się, że Warszawa wyczuła ten trend, bo połowa ulicy Kawęczyńskiej nosi się w modnych sweterkach, które ujmują swoim wyglądem zarówno młodszych, jak i tych starszych przechodniów. Wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Dziergania w Miejscach Publicznych, który obchodzimy już za 5 dni - 12 czerwca. Szydełkowane dekoracje, które ozdobiły uliczne słupki, powstały w ramach warsztatów w domu Sąsiedzkim "Moje Szmulki". 

Tuż obok zajezdni tramwajowej na Pradze wzdłuż ulicy Kawęczyńskiej możecie oglądać ponad 40 efektownych prac. Zarówno stowarzyszenie "Moje Szmulki", jak i warszawiacy doglądają sweterków i dzielnie się nimi opiekują. Sweterki to małe dzieła sztuki, które ujęły nas swoim wyglądem. Bezsprzecznie naszą ulubioną pracą jest Minionek w szarym kubraczku, Warszawska Syrenka wydziergana na pięknym tle w odcieniu baby blue, ale i stylowy sweterek w patchworkowy wzór, który wygląda jak z wybiegu marki Missoni. Chociaż nie wiemy, kto jest jego twórcą, gratulujemy pomysłowości i wykonania! Jesteśmy pewne, że nie tylko słupki, ale i warszawianki z chęcią założyłyby kardigan w tak efektownym i modnym wydaniu.

Prawda jest taka, że słupki mają swój wybieg i zdaje się, że skradły serca oglądających. Nie dość, że wyglądają kolorowo i pozytywnie to jeszcze nawiązują do trendów z zagranicznych pokazów. Dzianinowe ubrania - dziergane sukienki, patchworkowe torebki i krótkie topy z włóczki pojawiły się na wybiegach u światowej sławy projektantów. Dzianinę mogliśmy zobaczyć tradycyjnie u włoskiej marki Missoni, ale też u Jacquemusa, Ferragamo i duetu Dolce & Gabbana. Czy to znaczy, że Warszawa zyska miano nowej stolicy tegorocznych trendów?

Nie mamy co do tego wątpliwości!

Moje SzmulkiMoje Szmulki fot. IG @mojeszmulki