Patek Philippe po raz pierwszy w Polsce! W.KRUK otwiera butik z ofertą najbardziej prestiżowej marki zegarmistrzowskiej świata

Patek Philippe cieszy się największym prestiżem w egmencie zegarków luksusowych. Zegarki są znane z niezwykłej precyzji wykonania i są produkowane w limitowanych seriach. Patek Philippe będzie wchodzi na polski rynek i będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem W.KRUK. Marka otworzyła butik z ofertą luksusowej marki przy Hotelu Raffles Europejski Warsaw.

Niewiele osób wie, że marka Patek Philippe ma polskie korzenie. Historia manufaktury rozpoczęła się w 1839 roku w Genewie przez Antoniego Patka i Franciszka Czapka, imigrantów z Polski oraz francuskiego inżyniera Adriena Philippe. Od 100 lat firma należy do rodziny Sternów i jest zarządzana przez czwarte pokolenie właścicieli. 

Marka Patek Philippe łączy tradycję oraz innowację. Jest znana z prowadzania nowych rozwiązań technologicznych i innowacyjnych mechanizmów. Do najbardziej znanych należy zaprezentowany z okazji 150-lecia manufaktury zegarek z mechanizmem Calibre 89. Wyprodukowano tylko 4 egzemplarze tego modelu, zwanego najbardziej skomplikowanym zegarkiem świata. Jego cena jest szacowana na 6 mln $, jednak nie jest to najdroższy zegarek Patek Philippe. W 2019 roku Grandmaster Chime został sprzedany na aukcji Domu Aukcyjnego Christie’s w Genewie za... 31 mln $!

Rozpoczęcie współpracy z marką Patek Philippe było naszym marzeniem biznesowym od długiego czasu. To nie tylko ogromny prestiż, ale również konsekwencja rozwoju naszej działalności na polskim rynku. Klienci zainteresowani zegarkami z najwyższych przedziałów cenowych, to grupa która dynamicznie rośnie w ostatnich latach. Obok Patek Philippe W.KRUK ma dziś w portfolio zegarki najbardziej cenionych na świecie marek: Rolex, Cartier, Chopard, Jaeger-LeCoultre, Hublot czy Panerai.    

- mówi Łukasz Bernacki, prezes zarządu W.KRUK.                                           

Wnętrze butiku W. KRUK z asortymentem Patek PhilippeWnętrze butiku W. KRUK z asortymentem Patek Philippe Patek Philippe

W ofercie Patek Philippe w W.KRUK znajdą się modele reprezentujące wszystkie najważniejsze kolekcje: Nautilus, Aquanaut oraz Calatrava. Ceny zegarków dostępnych w W.KRUK zaczynają się od 54 tys. zł. za tegoroczną nowość z linii Twenty-4, do prawie 550 tys. zł. za ikoniczny model Nautilus Perpetual Calendar, wykonany w białym złocie.

Wejście Patek Philippe do Polski to najważniejsze wydarzenie w rozwoju segmentu luksusowej biżuterii i zegarków ostatnich lat. To właśnie takie marki ostatecznie kształtują rynek luksusu i nadają mu status dojrzałego. Bezpośrednia dostępność zegarków z topowej światowej manufaktury w warszawskim butiku W.KRUK daje polskiemu konsumentowi unikalną możliwość obcowania z perfekcyjnym produktem z naprawdę najwyższej półki.

-mówi Radosław Jakociuk, wiceprezes Grupy Kapitałowej VRG S.A., do której należy W.KRUK S.A.

zegarki Patek Philippezegarki Patek Philippe W.KRUK