Unisex znowu w modzie! Biodegradowalna kolekcja WEEKDAY udowadnia, że ekologia i moda mogą iść ze sobą w parze

Marka WEEKDAY kolejny raz udowodniła, że los świata nie jest jej obojętny. Tym razem nowa kolekcja brandu Circular Denim jest w 100% biodegradowalna i świetnie wpisuje się w unisexowe trendy. Ta seria przypadnie do gustu nie tylko fankom klasyki!

Nowa kolekcja WEEKDAY

Firma WEEKDAY swoją najnowszą linią Circular Denim udowodniła klientom, że nie rzuca słów na wiatr. Brand od dawna podkreślał, że chce stworzyć bardziej odpowiedzialny proces tworzenia produktów, które pojawiają się w ich kolekcji. Kapsułkowa seria na jesień-zimę 2020 jest w 100% biodegradowalna, co pozwala na jej ponowne przetworzenie. Produkty to wynik współpracy marki z fundacją Ellen MacArthur i projektu Jeans Redesign.

Dla nas to jest dopiero początek. Obecnie szukamy sposobów na to, aby stać się jeszcze bardziej wydajni i odpowiedzialni w ramach wszystkich naszych działań projektowych.

- zdradził Per Axen, Responsible Denim Designer, Weekday.

WEEKDAY i kolekcja Circular DenimWEEKDAY i kolekcja Circular Denim Mat. prasowe WEEKDAY

Jeans XXI w.

Nie od dzisiaj wiadomo, że przy produkcji jeansu powstaje mnóstwo odpadów i zanieczyszczeń. Firma WEEKDAY wspólnie z innymi markami postanowiła temu zaradzić! Przy tworzeniu nowej kolekcji ten szwedzki brand korzysta z innowacyjnych rozwiązań i procesów, które pozwalają na ponowne przetworzenie ubrań pamiętając przy tym o ich trwałości i jakości. Szukając nowych jeansów warto zwrócić uwagę na to z czego i w jaki sposób powstały!

WEEKDAY i kolekcja Circular DenimWEEKDAY i kolekcja Circular Denim Mat. prasowe WEEKDAY

Nowa jakość w WEEKDAY

Coraz częściej robiąc zakupy zwracamy uwagę na skład produktu, na których chcemy się zdecydować. Szwedzka marka WEEKDAY ubrania z serii Circular Denim stworzyła w 20% z bawełny pozyskanej z odpadów poużytkowej. Nie zapomniano także o bawełnie organicznej, która staje się coraz bardziej popularnym materiałem. Brand idąc o krok dalej postanowił, że denimowe ubrania na sezon wiosna-lato 2021 w całości powstaną z biodegradowalnych i w pełni nadających się do recyklingu tkanin.

Sprawdź, gdzie znaleźć więcej denimowych ubrań.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.