Filmy wojenne Netflix: Top 5 ekranizacji, które warto zobaczyć

Oto filmy wojenne Netflix, a jednocześnie dramaty historyczne, które są dobrze oceniane nie tylko w sieci. Niektóre z nich zyskały uznanie krytyków filmowych, są też ekranizacje nominowane do Oscara. Przedstawiamy 5 starszych i nowszych produkcji, które warto zobaczyć.

Wieczny okop: film wojenny Netflix oparty na faktach

Po zakończeniu hiszpańskiej wojny domowej republikański weteran ukrywa się w swoim domu przez ponad 30 lat. Ma jednak wsparcie i miłość żony. Czu uda mu się przetrwać? Zobaczcie! 

Rustom: film wojenny Netflix na podstawie książki

Indyjski oficer marynarki wojennej odkrywa romans żony ze swoim przyjacielem. Znajduje również ich listy miłosne. To budzi w nim gniew i ochotę zemsty. Zabija więc kochanka żony, a następnie oddaje się w ręce policji. To prowadzi do sensacyjnego procesu i zainteresowania lokalnej społeczności na punkcie tej brutalnej zbrodni motywowanej namiętnością. 

Ten thriller kryminalny został napisany przez Vipula K Rawala, a wyreżyserowany przez Tinu Suresha Desai.

Bankier oporu: film wojenny Netflix i holenderski kandydat do Oscara 2019

Bankier oporu. Film wojenny Netflix.Bankier oporu. Film wojenny Netflix. Fot. Netflix

Oryginalny tytuł to "The Resistance Banker". To holenderski film dramatyczny z okresu II wojny światowej w reżyserii Jorama Lürsena. Opowiada historię bankiera mieszkającego w okupowanym Amsterdamie, który zapragnął spowolnić machinę wojenną nazistów. Przekuwa więc swoją frustrację w czyn i uderza w ich czuły punkt za pomocą finansowej broni. Tworzy podziemny bank, który finansuje działania ruchu oporu.

Katyń: polski film wojenny Netflix w reżyserii Andrzeja Wajdy

To stary film wojenny, ale bardzo ważny z punktu widzenia historii Polski. Jego uroczysta premiera odbyła się 17 września 2007 roku, w rocznicę sowieckiej napaści na Polskę, która miała miejsce w 1939 roku. Film "Katyń" miał nominację do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny". Zdobył też główną nagrodę Orły 2008, w kategorii dla najlepszego filmu polskiego. 

To historia zbrodni katyńskiej, wielkiej masakry jaką Sowieci zgotowali Polakom, a potem zrzucili winę na nazistów. Choć każdy wiedział jak jest, nikt nie chciał o tym głośno mówić. 

Jest tu pełno emocji i bólu, ale i nadziei. To historia kobiet, które czekają na powrót swoich mężów, synów, ojców do domu – oficerów Wojska Polskiego, ale również pokazana jest perspektywa ich samych, kiedy do końca wierzą, że wrócą do domu. 

Furia: film wojenny Netflix z Bradem Pittem, który wyreżyserowano w 2014 roku

Główna akcja rozgrywa się pod koniec drugiej wojny światowej, w kwietniu 1945 roku, na terenie Niemiec. Młody rekrut doświadcza okropieństw wojny w towarzystwie doświadczonej załogi amerykańskiego czołgu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.